HORECA'da ünlüler geçidi

HORECA'da ünlüler geçidi

HORECA Fair-Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı, 4 gün boyunca sektörün önde gelen isimlerini ağırlayacak.

GL Platform tarafından düzenlenen Horeca Fair, 16 Şubat Çarşamba günü saat 10.00'da ziyaretçi açılışıyla kapılarını açacak. Resmi açılış töreni ise saat 13.00'de gerçekleşecek. İlk gün İzmir Aşçılar Derneği ve Kuşadası Aşçılar Derneği tarafından düzenlenecek “Yeni Keşifler ve Yeni Lezzetler” sunumu ile şefler adeta şov yapacak. Foça Yeryüzü Sofrası ise slowfood etkinliğine imza atacak.

SEKTÖRÜN AMİRAL GEMİLERİ

HORECA sektörünün amiral gemileri konumunda olan kurumların temsilcileri "Turizmde Sürdürülebilirlik ve Yeni Turizm Modelleri"ni masaya yatıracak. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer moderatörlüğünde, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Mustafa Deliveli, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Denizli Turistik Otelciler İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen ve Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir konuyu tüm ayrıntılarıyla anlatarak yeni yol haritasını belirleyecek.

A'DAN Z'YE GASTRONOMİ

Fuarın ikinci günü İzmir Aşçılar Derneği'nin "Mutfakta Şef Var" etkinliğiyle başlayacak. İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer'in konuşmacı olacağı "Yerliyse Yeriz" söyleşisi ile yerel üreticinin ve tüketiminin tüm ayrıntıları konuşulacak. Gastronomi dünyasının önde gelen ismi Nedim Atilla ise “Pandemi Sürecinde Türkiye'de Gastronomi ve Ağırlama sektörü" başlığıyla yine sektörün önde gelen isimleri Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, Bülent Akgerman ve Ayça Çetin'i ağırlayacak. Aynı gün Sahrap Soysal ise yine fuara damga vuran bir başka etkinliğe imza atacak. 

İzmir'in asırlık mutfağını ise Nükhet Franko ve Lina Eskinazi anlatacak. İzmir'in önde gelen markaları ise bu süreci nasıl yaşadıklarını "Fark yaratmak, marka yaratmak" söyleşisinde dinleyicilerle paylaşacak.Gastronomi Duayeni Osman Serim moderatörlüğünde,  Olivoyage'den Oya Zingal, EfembiWorks Kurucusu ve Gastronomi Stratejisti Dinç Yıldız ile OD Urla'nın efsane ismi Osman Sezener bu söyleşinin konukları olacak. 

SOYER "NEREDEN NEREYE GELİNDİĞİNİ" ANLATACAK

Fuarın üçüncü günü “Turizm Rotaları ve Yerinde Gastro Çeşitlilik” panelini Nilhan Aras yönetecek. Konuşmacılar ise Ege Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Serdar Çelenk, Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği Başkanı Adviye Bergemann, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Pınar Nacak olacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Citta Slow ve Slow Food ile nereden nereye gelindiğini anlatacak. Bu paneli gazeteci ve yazar Nedim Atilla yönetecek. Türkiye Aşçılar Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Rahmi Yılmaz ise "Gastronomi Yolculuğunda ve Mutfakta İz Bırakmak" başlıklı söyleşide İş İnsanı ve MDD Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Özyavuz ile Müjde Tönbekici'yi ağırlayacak.

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan,  HORECA Fair’in 4 gün boyunca birbirinden önemli konuların, yine konunun uzmanlarıyla tartışılacağı bir platforma da dönüşeceğini belirterek “Sektörün en önemli isimlerine ev sahipliği yapacak HORECA Fair, aynı zamanda kent ekonomisine de dolaylı katkı sağlayacak. Fuar, sektörün sezon öncesinde tüm hazırlıklarını yapabilmelerine de imkan tanıyacak” dedi. 

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.