HORECA doldu taştı

HORECA doldu taştı

HORECA Fair, profesyonel ziyaretçi akınına uğradı, hem etkinlik hem de ikili görüşme alanları doldu taştı.

GL Platform tarafından Fuar İzmir'de düzenlenen ve 325 markanın katıldığı HORECA Fair-Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı turizm sektörünü buluşturdu. Sektörün ihtiyaçlarını karşıladığı HORECA Fair’de tedarikçilerle satın almacılar bir araya geldi. Fuar aynı zamanda şeflerin de gövde gösterisine sahne oldu. Türkiye'nin her yerinden gelen exclusive şefler, lezzet şovu yaptı.

“Bebeklere sakız tarhana”

HORECA Fair'de “Yerliyse Yeriz” söyleşisi de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.  İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer’in yaptığı sakız tarhana çorbasının tadı damaklarda, tarifi akıllarda kaldı. Soyer keçi sütü, yarımada sakızı, kara kılçık buğday unu ve karanfilden oluşan bu sağlıklı tarifin, Seferihisar’da mamaya geçiş dönemlerinde “bebeklere” verildiğini söyledi.

“Sağlıklı gıda tüketin”

Yaptığı tarhana çorbasından yola çıkarak sağlık için slowfoodun yani iyi, temiz ve adil gıdanın peşinden gitmek gerektiğinin altını çizen Soyer “Sağlıklı gıdaya ulaşabilmek için gıdanın zamanında üretilmiş, ilaçlanmamış olması ve adil fiyatlarla üretilip, tüketiciye sunulması çok önemli. Bu noktada sağlıklı gıda için aşçılar, küçük üreticiler ve tüketiciler olarak birbirimizle iletişim halinde olmalıyız” dedi.  

Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uzm. Dr. Ülkümen Rodoplu ise “Nasıl ki cep telefonu alırken aylarca araştırma yapıyoruz, yediğimiz besinleri de aynı hassasiyetle sorgulamalı, midemize giren besinleri seçerken de aynı özeni göstermeliyiz” diye konuştu. Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Aydın Sürer ve Girit Mutfağı Duayeni Zeynep Tankaş’ın yaptığı “Girit Usulü Salyangoz Kuzu Etli Şevketi Bostan ve Ege Otları Kavurması” sunumu ise ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Katılımcılar memnun

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, İzmir’in bir kez daha fuarlar şehri olduğunu kanıtladığını belirterek “Sektör paydaşları sezon öncesi tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı bir fuar için çok çalıştık. Bu şehir, fuarına sahip çıktı. Fuarımız profesyonel ziyaretçi akınına uğradı. Katılımcı firmalarımızdan şimdiden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Ayrıca düzenlenen panellerle ünlü isimleri ağırlayacak, turizm ve gastronomi ile ilgili sektörün nabzını tutacağız. Ege lezzetlerini görücüye çıkararak, şehrimizi tüm yönleriyle ziyaretçilerimize tanıtmış olacağız” diye konuştu.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.