HORECA,  Fair İzmir'de başladı...

HORECA, Fair İzmir'de başladı...

16-19 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenen HORECA Fair- 3. Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı törenle açıldı...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen HORECA Fair-3. Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı açıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Terra Madre Gastronomi Fuarı'nın 2022 yılında İtalya dışında ilk kez İzmir'de düzenleneceğini hatırlatarak “Bereketli toprakların, eşsiz coğrafyanın mutfağına yeni pazarlar kazandıracak, değerlerimizi hak ettiği itibara ulaştıracağız. Kentin ekonomisini ve ihracatını büyüterek İzmir'i ülkemizin yüz akı olarak dünya ile buluşturmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in fuarlar kenti İzmir vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, her sektörden fuara sev sahipliği yapmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde GL Platform Fuarcılık tarafından 16-19 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenen HORECA Fair- 3. Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı törenle açıldı. Törene İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Turgay Bucak, aşçılar, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri, üreticiler ve yurttaşlar katıldı.

Özuslu: “Değerlerimizi hak ettiği itibara ulaştıracağız”

Mustafa Özuslu, “HORECA'nın, önceki yıllarda olduğu gibi İzmir ve bölge turizmine büyük katkılar sunacağına yürekten inanıyoruz. 2020 yılında  HORECA Fuarı'nda sadece dört günde 2,5 milyon dolarlık işlem hacmi gerçekleşmiştir. Umuyorum ki ülkemiz, bölgemiz ve İzmir ekonomisine böyle değerli katkı sunan HORECA'da, bu yıl da bu rakamların ötesine geçeceğiz” diye konuştu. 2022 yılında;  91.İzmir Enternasyonal Fuarı ile eş zamanlı olarak bugüne kadar sadece İtalya'da yapılan Terra Madre'nin ilk kez Terra Madre Anadolu İzmir 2022 olarak İzmir'de düzenleneceğini hatırlatan Özuslu, “HORECA fuarını, tüm katkılarının yanında Terra Madre zincirinin bir parçası olarak görüyoruz. Başkanımız Tunç Soyer önderliğinde var gücümüzle çalışıyoruz. Anadolu'nun gastronomi kültüründen dünyanın yeterince haberi bulunmuyor. Terra Madre Anadolu İzmir 2022, kültürümüzü dünyaya tanıtabilme ve anlatabilme açısından en büyük şansımız. Bereketli toprakların, eşsiz coğrafyanın mutfağına yeni pazarlar kazandıracak, değerlerimizi hak ettiği itibara ulaştıracağız. Kentin ekonomisini ve ihracatını büyüterek İzmir'i ülkemizin yüz akı olarak dünya ile buluşturmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu. 

Köşger: “İzmir eşittir fuarlar şehri”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'in fuarlarla özdeşleştiğini belirterek, "İzmir'e özgü diyorum çünkü İzmir eşittir fuarlar. İzmir her alanda iddiası olan bir şehir. Ticaret, sanayi, tarım ve turizmde iddiası olan bir şehirdir. En önemli unsurlarından birisi de fuar. Gastronomi turizmi de turizmin gelişmesi için çok önemli. Türkiye çok zengin bir coğrafya, birçok kültürün birleştiği coğrafya. Bu coğrafyanın en önemli özelliklerinden biri de Ege mutfağı. Ana unsuru zeytinyağı olan bir mutfak. Bu mutfağı sunabilmemiz için onun ekipmanlarının da en güzel şekilde sunulması lazım. Bu da HORECA fuarının önemini ortaya koyuyor" dedi. 

Bağlıkaya: “Eskisinden daha büyük heyecanla katılıyoruz”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “HORECA fuarında yeni dönemin en umut veren sektörünün turizm olduğu Travel Turkey İzmir Fuarı'nda olduğu gibi burada da kanıtlanıyor. Normalleşme ile fuar kongre ve benzeri etkinlikler kaldığı yerden devam ediyor. Eskisinden daha büyük heyecanla fuarlara, kongrelere katılıyoruz. Fuarlar kenti İzmir'in fuarcılık ve turizmde mesafe kat etmesine katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Özgener: “Bilgi alışverişinde önemli bir buluşma olacak”

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise şöyle konuştu: “Kısa zamanda kentimizin önde gelen fuarlarından biri olan HORECA'dayız. Bu fuar, arz ve talebin yanı sıra bilgi alışverişinin de önemli bir buluşma noktası olacak. İzmir Ticaret Odası olarak HORECA'yı düzenlenmeye başladığından bu yana destekliyoruz."

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.