İçişleri Bakanı Soylu, Tayin edicisi ne Kılıçdaroğlu ne de  avanesidir

İçişleri Bakanı Soylu, Tayin edicisi ne Kılıçdaroğlu ne de  avanesidir

Soylu, olayın  dışarıdan bir provokasyonla yapıldığına dair bulguya rastlanmadığını açıkladı

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'na yönelik  saldırıya konusunda "Bu üzücü hadise meydana geldiği andan itibaren güvenlik  kuvvetlerimiz tam ve doğru bilgilere ulaşabilmek, olayı tüm yönleriyle aydınlatabilmek için yoğun bir çalışma ortaya koydular." dedi. Soylu olayın  dışarıdan bir provokasyonla yapıldığına dair bulguya rastlanmadığını açıkladı.

Soylu, İçişleri Bakanlığında yaptığı basın toplansında CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta katıldığı şehit cenaze töreninde uğradığı  saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlık olarak yurt genelindeki bütün şehit cenazelerinde katılan  kişiler ve olayın şartlarına göre güvenlik önlemleri aldıklarını belirten Soylu,  "Şehit Yener Kırıkcı'nın cenaze merasimi, ailesinin talebi doğrultusunda Çubuk  İlçesi Akkuzulu mahallesinde gerçekleştirilmek üzere gerekli hazırlıklar  yapılmıştır. Cenaze törenine Milli Savunma Bakanımız,  Genelkurmay  Başkanımız, Emniyet Genel Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız ve İl  Emniyet Müdürümüz ile il ve ilçe protokolümüz ile yaklaşık 12 bin vatandaşımız  katılmıştır." ifadelerini kullandı.

Soylu, "(Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı Çubuk'taki cenaze töreni)  Törendeki hareketlenme başlar başlamaz, Akkuzulu Mahallesi'ne 1 jandarma komando  bölüğü, 15 jandarma asayiş timi, 2 jandarma özel harekat timi, 1 TOMA, bir kobra  aracı, Jandarma İstihbarat Komutanlığından 20 personel ve ayrıca Ankara İl  Emniyet Müdürlüğü tarafından 300 çevik kuvvet, 9 özel harekat timi, 3 polis  asayiş ve 1 polis trafik ekibi, ejder zırhlı araç da dahil olmak üzere birçok  takviye gerçekleştirildi"Dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,"Neresinden bakarsanız bakın, Alışkanlıklarımızla, kültürümüzle, yaşantımızla örtüşmeyen bir hadisedir. Olayın dışardan bir provokasyonla ilgili olduğuna dair herhangi bir  bulguya rastlamadı.Tepkinin bu hale dönüşmesi ne kadar yanlışsa, karşı karşıya kalınan  olay üzerinden siyasal rant çıkarmak da o kadar tehlikeli ve yanlıştır.Böyle hassas bir dönemde bir genel başkan cenazeye gelecekse, genel  başkanın güvenlik ekibinin bunu güvenlik birimleriyle paylaşması esastır"Dedi.

"Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'nin bu meseleye bakışı, tam da bugün ihtiyaç  duyduğumuz yapıcı ve birleştirici bir bakış değildir." diyen Soylu,"Kılıçdaroğlu'nun bu cenaze merasimine geleceğine dair güvenlik  birimlerimize herhangi bir bilgilendirmesi söz konusu olmamıştır. Ne kendileri ne  kendi güvenlik birimleri ne de parti yetkilileri bu noktaya dikkat etmemiştir.  Dolayısıyla kimsenin haberinin olmadığı bir katılıma yönelik olarak örgütlü bir  organizasyon iddiasında bulunmak da hakkaniyetli ve doğru bir yaklaşım değildir. Sayın Kılıçdaroğlu meseleyi İçişleri Bakanı'na yıkacağına, olayın  nedenini siyasi ortaklarına bir kez daha sormalıdır.Bir taraftan PKK'nın siyasi koluyla HDP ile ortaklık yapıp daha sonra  çıkan olayları İçişleri Bakanı'na yıkmak, tam anlamıyla seçim zamanında aldığı  tutumda hafıza kaybıdır. Sizin hafızanız unutabilir ama milletin hafızası  unutmamaktadır. Bu da bir güvenlik riski oluşturmaktadır.  Memleketime, ülkeme, milletime yapmış olduğum hizmetin bedelini  ödemeye hazırım. Bunun tayin edicisi ne Kılıçdaroğlu'dur, ne de  avanesidir" diyerek sözlerini tamamladı.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri