Iğdır'da Şehit ve yaralılar var

Iğdır'da Şehit ve yaralılar var

Türkiye-İran sınırında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, sınırın Türkiye tarafında güvenlik güçleri ile sınırdan geçmek isteyen bir grup terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada 3 asker şehit oldu, biri ağır 5 asker yaralandı.

Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı askerlerden biri müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Çatışmada şehit olan askerlerin sayısı 3'e yükseldi. Şehit askerlerin naaşları aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

DESTEĞE GİDEN 3 MEHMETÇİK KAZADA YARALANDI

Çatışmanın ardından takviye ekiplerin gönderildiği bölgede teröristlere yönelik operasyon başlatıldı. Bölgeye giden takviye ekipleri taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu 3 asker hafif yaralandı. Yaralı askerler, Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bölgede teröristlere yönelik operasyon sürüyor.

Iğdır'ın Aralık ilçesinde, Türkiye-İran sınırında terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Furkan Köse'nin 7 ay önce eniştesinin silahlı saldırısında annesi, babası ve ablasını kaybettiği ortaya çıktı

AFYONKARAHİSAR 'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Bölücü hainlerle çıkan çatışmada şehit olan 2 askerimizden birinin Afyonkarahisarlı Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk olduğu öğrenildi. 

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk 'un Şuhut İlçesi Balçıkhisar Köyü 'nde ikamet etmekte olan annesi Selma ve babası Lokman Çubuk 'a acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberin verilmesi ile baba ocağı büyük acı yaşadı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı.

Aileye acı haberi Şuhut Kaykamı Nurullah Kaya ve askeri erkan verirken 112 Acil Servis ekipleri de hazır bulundu.

23 yaşındaki Şehit Piyade Uzman Onbaşı'nın ailenin üç oğlundan bir tanesi olduğu ve bir de kız kardeşinin olduğu öğrenildi.

TOKAT 'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ: ŞEHİT HABERİNİ TARLADA ALDILAR

Hain teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş İbrahim Alıcı şehit oldu. Kahraman şehidin acı haberini , Tokat 'ta bulunan ailesi tarlada çalışırken öğrendi.

Iğdır'ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik görevlilerinin teslim ol çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine teröristlerle çıkan çatışmada 2 asker şehit olurken, 8 asker de yaralandı. Şehitlerden Uzman Çavuş İbrahim Alıcı'nın Tokat'ın Erbaa ilçesinde bağlı Kuz köyde ikamet eden ailesine acı haber verildi.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan ile askeri yetkililer tarafından şehidin köyde yaşayan babası Bekir Alıcı ile annesi Yeter Alıcı'ya şehadet haberi tarlada çalışırken verildi. Bekar olan Alıcı'nın anne ve babası Kaymakam Karacan, tarafından köyden ilçe merkezine getirilmesi için makam aracına bindirildi. Şehidin cenazesinin pazar günü köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

Kategorideki diğer haberler