İKÇÜ'de  Organ ve Doku Bağışı Haftası

İKÇÜ'de Organ ve Doku Bağışı Haftası

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 03 - 09 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası Etkinlikleri yapılacak

 

Tüm Türkiye'de 03 - 09 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ ve Doku  Bağışı Haftası dolayısıyla İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinikler girişinde organ bağış masası kurulmuştur. Kurulan organ bağışı masasında hasta ve hasta yakınlarına organ bağışı ve organ nakli konusunda bilgiler verilip organ bağışında bulunan bağışçıların, bağış kayıtları alınmıştır.

 

Hasta Danışma Birimi çalışanları tarafından da hafta boyunca hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarına organ bağışı ve nakli konusunda bilgilendirici broşürler dağıtılarak, tanıtım ekranlarından organ nakli konusuna dikkat çeken kamu spotları gösterilerek  halkımızın organ bağışında bulunmaları teşvik edilmektedir.

 

Organ ve Doku bağışı haftasına destek olmak üzere birtakım etkinlikler düzenlediklerini dile getiren İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Recep Gür Ustaoğlu: "Hem hastanemizin organ nakil birimini duyurmak hem de organ bağışına destek olmak için buradayız. Vatandaşlarımızın geleceğe umutla bakmalarını istiyoruz. Organ ve Doku Bağışı Haftasında organ bağışının artmasını bekliyoruz. Hastanemiz bünyesinde de çalışanlar olarak bağışta bulunup bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiğimizi tüm halkımıza duyuruyoruz" diyerek katkıda bulunmuştur.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri