İRİŞLER'Lİ HANIMLARDAN AİLE EKONOMİSİNE DESTEK!..

İRİŞLER'Lİ HANIMLARDAN AİLE EKONOMİSİNE DESTEK!..

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı İrişler Mahallesinde ikamet eden hanımlar ürettiklerini pazarlamak için güçlerini birleştirdi...

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı İrişler Mahallesinde ikamet eden hanımlar ürettiklerini pazarlamak için güçlerini birleştirdi. Mahallede oturan hanımların sözcülüğünü yapan Gıda Mühendisi Meltem Aka, ”Mahallemizde sınırlı sorumlu tarımsal kalkınma kooperatifimiz var. Kooperatif Başkanımız Mustafa Demir’e durumumuzu anlattık. Kadınlarımızın, ‘el emekleri değerlensin’ diye bizde kooperatifimizi kullanarak üretim yaptık. Mahalledeki her kadının elinden ne geliyorsa ürettik” dedi.

Yeni bir kooperatif kurmaktansa ellerindeki hali hazır devam eden kooperatif ile işbirliği yaparak çalıştıklarını ifade eden Aka, "Yaklaşık 50 kadından kimi el işi, kimi yemek, kimi ise çiftçilik yaparak ürün elde etmeye başladık. Kadınlar ortaya koydukları bu ürünleri satarak aylık düzenli gelir getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

İrişler Mahallesi Muhtarı Sami Çelik de “Ekonomiye katkı sağlayan kadınlara her zaman destek oluyoruz. Burada da kadınlar bin bir emekle ürün elde etmişler biz de onların kooperatifimiz kanalıyla pazarlanmasını sağlamak için katkı veriyoruz. Kadınların üretip eve ekonomisine katkı sunması herkes için çok önemli. Kadınlara bu anlamda her zaman destek olacağız” ifadelerini kullandı.

HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler