İRİŞLER MAHALLESİ YENİ CAMİİ DUALARLA  AÇILDI

İRİŞLER MAHALLESİ YENİ CAMİİ DUALARLA AÇILDI

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı İrişler mahallesinde yapılan Yeni Camii yapılan törenle ibadete açıldı...

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı İrişler mahallesinde yapılan Yeni Camii yapılan törenle ibadete açıldı. Açılışta konuşan İrişler Mahallesi Muhtarı Sami Çelik, caminin 7 yıl önce yapımına başlandığı hatırlatarak "Camimiz 2 yıl önce bitti. Pandemi sebebiyle bir türlü açılışını yapamamıştık. Bugüne nasip oldu. Yaklaşık 7 trilyona mal oldu. 300 kişilik. Rabbim yardımda bulunan hayırseverlerden razı olsun” dedi.

Okunan Kuran-Kerim ve Mevlid-i Şerif’in ardından Demirci ilçe Müftüsü İbrahim Sağlam ve Belediye Başkanı Selami Selçuk birer konuşma yaparak, camilerin fiziki imarının yanında manevi imarının da ihmal edilmemesi hususuna dikkat çektiler.

Yapılan konuşma ve duanın ardından, ‘Hayırlı ve cemaati bol olsun’ temennileriyle kurdele kesildi. Kılınan öğle namazına müteakip katılımcılara çorba, güveç, keşkek ve helvadan oluşan yemek ikram edildi.

Cami açılış törenine Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Ak Parti İlçe Başkanı Nurullah Akgün, AK Parti eski İlçe Başkanları Mustafa Eraydın, Selami Kemer ve İlçe müftüsü İbrahim Sağlam, İrişler Mahallesi Muhtarı Sami Çelik, çevrede bulunan mahallelerin muhtarları, din görevlileri mahalle sakinleri ve çevre köylerden binlerce vatandaş katıldı.

► HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler