İŞ BANKASI'NIN KÖPRÜBAŞI ŞUBESİNİ KAPATMA KARARI ALMASI VATANDAŞLARI ÜZDÜ

İŞ BANKASI'NIN KÖPRÜBAŞI ŞUBESİNİ KAPATMA KARARI ALMASI VATANDAŞLARI ÜZDÜ

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde İş Bankası şubesinin kapatılacak olması sebebiyle banka önünde eylem yapan vatandaşlar pankartlar açarak durumun genel merkez tarafından gözden geçirilmesini istedi...

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde vatandaşlar 48 yıl önce açılan İş bankasının kapatılacak şubeler içinde olması sebebiyle emniyet güçlerinin gözetimi altında eylem yaptı. Banka önünde toplanan yüzlerce vatandaş pankartlar açarak durumun genel merkez tarafından gözden geçirilmesi istendi.

Grup adına konuşan Köprübaşı Eski Belediye Başkanı Zeki Koçak, “Maalesef ilçemizdeki İş bankası şubesinin 20 Ekim 2023 tarihinde kapatılacağını şube yetkililerinden öğrendik. İlçemizde Ziraat Bankası ve İş Bankası şubeleri var. Bankamızın şubesinin kapatılması hemşerilerimizi, esnaflarımızı ve yatırımcılarımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatları ile kurulan İş bankasının ilçemiz şubesinin kapısına kilit vurulması ekonomik ve sosyal anlamda çok büyük olumsuzluklar oluşturacaktır. Bizler mudiler olarak banka şubesinin kapatılması kararını gözden geçirmesini istiyoruz” dedi. Koçak, 3000 imza toplayarak bankanın genel merkezine ilettiklerini belirterek sözlerini tamamladı.

İlçenin önde gelen esnaflarından Niyazi Akman da “Köprübaşı’nda tarım canlı. Çok önemli tarım ihracatı yapan işletmeler var. Büyük miktarlarda para hareketi gören bir ilçe olan İş bankası kapatılmamalı” dedi. Yaklaşık 40 yıldır İş bankası ile çalıştığını ve bankadan çok memnun olduğunu da ifade eden Akman, “E fatura mükellefi 10 çalışanımız maaşlarını iş bankasından alıyor en yakın şube 50 kilometre biz mağdur olmak istemiyoruz. Ayrıca büyük tarım yatırıcılarımız mevcut. Tarım ve gıda ilçemiz için çok önemli iş bankası kapatılmamalı” diye konuştu.

İlçede yaşayan emekli Muammer Özcan ise “Bankamız kapanırsa çok mağdur oluruz yetkililerden bankamızın kapatılmamasını önemle rica ediyorum. 1500 emekli mudi olarak başka bankadan hesaplarımızı iş bankasına taşıdık mağdur olmak istemiyoruz” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

► HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler