İSMAİL SARIÇAY’IN 12.KİTABI 'KISKAÇ' KİTABI PİYASADA...

İSMAİL SARIÇAY’IN 12.KİTABI 'KISKAÇ' KİTABI PİYASADA...

Ocak ayında Sözün Gücü’ kitabı ile yeni yıla hızlı giriş yapan İsmail Sarıçay, Şubat’ın ilk haftası Sidas Medya Yayıncılık’tan çıkan 12. kitabı ‘Kıskaç’ ile yine adından söz ettirecek.

2024 yılında ikinci eseri piyasaya çıkan, Eğitimci-Yazar İsmail Sarıçay’ın 12. kitabı raflardaki yerini aldı. Ocak ayında Sözün Gücü’ kitabı ile yeni yıla hızlı giriş yapan İsmail Sarıçay, Şubat’ın ilk haftası Sidas Medya Yayıncılık’tan çıkan ‘Kıskaç’ kitabı ile yine adından söz ettirecek. 2015 yılında, Balıkesir’de “Yılın öğretmeni” seçilen yazarın kitap sayısı ‘Kıskaç ile oniki oldu. Kitapta ülkemizin dünyadaki rolü ve yapılması gerekenler hakkında görüşler dile getiriliyor.

Türk milleti, küresel güç olabilmek için, birlik ve beraberlik içinde, büyük düşünmek, gelecek yüz yılları planlayabilecek bilgi, beceri, teknoloji, kültür ve güçlü ekonomik altyapıyı oluşturmak zorunda olduğunu söyleyen İsmail Sarıçay: “Unutulmamalıdır ki, toplumsal ve ekonomik yapıları güçlü olan ülkeler, dünyaya yön vermede söz sahibi olanlardır.  Bu durum tarih boyunca da böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Dün nasıl dünyada Osmanlı Türk devleti olmadan, yeni düzenleme gayretlerinin bir anlamı yoktuysa, bu gün de ABD, AB vb. ülkeler olmadan bir düzenleme yapmanız maalesef mümkün değildir. Bugün Küresel çapta yaşanan olaylarda da görülüyor ki, bu gerçeği isteseniz de, istemeseniz de kabul etmek zorundasınız.

Küresel güç olmanın temel şartı, toplumsal ve ekonomik güç olmaktan geçiyor. Toplumsal ve ekonomik güç olmanın yolu, büyük hedeflere sahip olmanın yanında, iç barış, huzur, güven, çalışma, araştırma, her alanda üretme ve ürettiğini küresel çapta pazarlayabilmeye dayanıyor. Türk milleti olarak,  sahip olduğumuz eşsiz hinterlandımızı, iyi değerlendirmek ve oyunu kurallarına göre oynamak durumundayız. Tüm toplum kesimlerine düşen görev, yeni sorunlar üreten değil, var olan sorunların çözümünde, aktif rol almak sorumluluğu vardır. Birbirimizin yaşam sınırlarını daraltmak ve birbirimizi ötelemekle meşgul olacağımıza, aksine herkesin daha huzurlu, mutlu olacağı ortamları hazırlamakla meşgul olmamız gerekir. Hedef, gelişmeleri arkadan takip etmek değil, öncülük yapmak ve yönlendirmek olmalıdır.” şeklinde konuştu.

İsmail Sarıçay Balıkesir Yazar ve Şairler Derneği (BAYŞAD), Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu ve Altıeylül Yörük Türkmen Derneği (AYTÜRK) yönetim kurulu üyesi olan yazar, aynı zamanda Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu Aksakallılar meclis üyesidir. Halen Ekosektör gazetesi, Bengises gazetesi, Balıkesir Politika gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yazarın yayınlanmış 12 kitabı vardır. Ayrıca çeşitli günlük, haftalık dergi, gazete ve internet sitelerinde yayınlanmış binin üzerinde makalesi mevcuttur.


YAZARIN YAYINLANAN KİTAPLARI İSE ŞUNLAR:


1-İcikler'de düğün

2-İciklername

3-İşkence medeniyeti

4-Cambaz ile Gambaz

5-Unutulan Antik kent Sidas

6-Tarihi Türk idealleri

7-Hac anıları

8-Eğitim Mimardır

9-Kalemin İzi

10-Merdiven

11- Sözün Gücü

12- Kıskaç

Kategorideki diğer haberler