İsrail saldırılarına devam ediyor

İsrail saldırılarına devam ediyor

Başbakan Netanyahu, birliklerine  yoğun saldırıların devam etmesi emrini verdiğini duyurdu

 

Başbakan Binyamin Netanyahu, bugün yaptığı açıklamada "Bu sabah İsrail güçlerine Gazze'ye yönelik yoğun saldırılara devam etmeleri emrini verdim" dedi. Netanyahu'nun aktardığına göre, sınırdaki tank, top ve piyadelerin sayısı artırılacak.

Gazze'den fırlatılan roketleri bahane ederek dün Filistin'i vuran İsrail,  (AA) Anadolu Ajansının ofisini de hedef almıştı. Savaş uçaklarının yanı sıra top atışlarının da yapıldığı Gazze'de şimdiye kadar yedi kişi hayatını kaybetti.

 

Türkiye, AA'ya düzenlenen saldırıyı sert şekilde kınadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından "İsrail'in Anadolu Ajansı'nın Gazze ofisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye ve Anadolu Ajansı, tüm bu saldırılara rağmen Gazze ve Filistin'in diğer bölgelerindeki İsrail terörünü ve zulmünü dünyaya haykırmaya devam edecektir" mesajını paylaştı.

İşgalci İsrail, Gazze Şeridi'ni yıllardır abluka altında tutuyor. Cuma günü gerçekleşen gösterilerin ardından İsrail jetleri hava saldırısı düzenledi, iki Filistinli yaşamını yitirdi.

İsrail ile Gazze'yi yöneten Hamas, geçen ay ateşkese varılmış  ancak gelinen noktada ateşkes İsrail tarafından ihlal edildi.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri