İstanbul’da Elazığ Rüzgarı Esti

İstanbul’da Elazığ Rüzgarı Esti

Elazığ Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin yanı sıra ELFED'in (Elazığ Dernekler Federasyonu) destekleriyle İstanbul Sarıyer Belgrad ormanında düzenlendi

 

56 yıldır İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren ve il dışında kurulan en eski derneklerden biri olan İstanbul Elazığ Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği,48. Peynirli Ekmek Şöleni düzenledi.

Amacı Elazığ kültürünü, sanatını ve geleneklerini sürdürerek nesilden nesile aktarmak aynı zamanda İstanbul’da yaşayan Elazığlı'ları bir araya getirerek, hasret gidermelerine vesile olan ve 1963 yılında il dışında kurulan en eski derneklerin başında gelen İstanbul Elazığ Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, peynirli ekmek gününde davul ve zurna eşliğinde yöresel oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiler.

Elazığ'lı Sanatçıların, yöresel türküleri seslendirdiği Peynirli ekmek şölenine İstanbul'da yaşayan Elazığlı'ların yanı sıra çevre illerden binlerce vatandaş katıldı.

İstanbul Belgrad Ormanı’ndaki Peynirli Ekmek gününe İl Protokolü ve Elazığlılar, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın yanı sıra Elazığ Milletvekilleri ve bir çok bürokrat katılım gösterdi.

 

Kategorideki diğer haberler