İzmir Bayraklı Belediyesi'ne rüşvet operasyonu

İzmir Bayraklı Belediyesi'ne rüşvet operasyonu

İzmir Bayraklı Belediyesi'ne ihaleye fesat karıştırıldığı ve görevin kötüye kullanıldığı iddiasıyla operasyon düzenlendi. Aralarında müdür ve personelin bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

İzmir merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, "rüşvet ve irtikap" suçlarını işlediği iddiasıyla arasında Bayraklı Belediye Başkan Yardımcısı G.E'nin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir, İstanbul, Ankara ve Manisa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, "rüşvet ve irtikap" suçlarını işlediği iddiasıyla Bayraklı Belediye Başkan Yardımcısı G.E. ile Bayraklı Belediyesinin eski temizlik işleri müdürünün de aralarında bulunduğu 10 kişi, gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDILAR

İzmir merkezli 4 ilde, rüşvet ve irtikâp suçlamasıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Belediye Başkan Yardımcısı G.E.'nin de bulunduğu 6 şüpheli mahkemeye çıkarıldı. İkisi adli kontrol şartıyla olmak üzere tüm şüpheliler serbest bırakıldı.

Kategorideki diğer haberler