İZMİR'DE FİLİSTİN'E DESTEK MİTİNGİ DÜZENLENDİ

İZMİR'DE FİLİSTİN'E DESTEK MİTİNGİ DÜZENLENDİ

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Milli İrade Platformu tarafından Konak Meydanı'nda İsrail’in katliamlarına maruz kalan mazlum Filistin halkına destek mitingi düzenlendi.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Milli İrade Platformu tarafından İzmir Konak Meydanı'nda İsrail’in katliamlarına maruz kalan mazlum Filistin halkına destek mitingi düzenlendi.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Uğur Bayrak'ın konuşması ile başlayan mitinge katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ABD ve bazı Avrupalı ülkelerin İsrail'e destek verdiğine dikkat çekerek sert bir dille eleştirdi.

Konuşmasında İsrail'in Gazze'ye olan saldırısını sert bir dille kınayan eski Milletvekili Şevki Yılmaz da Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şeriflerde 2027 yılında İsrail'in sonunun geldiğine dair işaretler olduğu bilgisini paylaştı.

Mitingde sahne alan sanatçı Murat Kekilli de İsrail'in Filistin'e yönelik yaptığı saldırılara tepki olarak yazdığı "Yıkılasın İsrail" şarkısını kalabalıkla birlikte seslendirdi.

İzmir'e konsere gelmeyi çok hayal ettiğin anlatan Kekilli, "Yıkılasın İsrail' şarkısını yaptım. Birilerinin bu konuya duyarlı olması lazımdı. Birilerinin artık Allah'tan korkması gerektiğini söylüyordum" dedi.

Mitingde sahneye davet edilen Abdülhamit Han'ın 4. kuşaktan torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu da saldırıları kınadı.

Miting alanında kürsü önünde sıralanan Kestanepazarı Eğitim Kurumları hafızı 30 gencin Gazze şehitleri için okuduğu Hatmi Şerif'in duası da yapıldı.

Etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bazı siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kategorideki diğer haberler