İZMİR’DE MAYIS AYI SPOR AYI OLDU...

İZMİR’DE MAYIS AYI SPOR AYI OLDU...

Valilik himayesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen spor oyunları ile İzmir, mayıs ayında nefes kesen spor müsabakalarına sahne oldu...

İzmir Valiliği himayesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen; 17. Yarımada Spor Oyunları, Küçük Menderes Havzası Spor Oyunları ve Kuzey Ege Spor Oyunları ile İzmir’de mayıs ayı, nefes kesen spor müsabakalarına sahne oldu.

17. YARIMADA SPOR OYUNLARI 6 GÜN SÜRDÜ

Çeşme ilçesi ev sahipliğinde 6 – 11 Mayıs 2024 tarihleri arasında 15 branşta düzenlenen 17. Yarımada Spor Oyunları; Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar, Selçuk, Narlıdere, Menderes, Güzelbahçe ve Balçova olmak üzere toplam 9 ilçeden sporcuları karşı karşıya getirdi. Yarımada Spor Oyunları’nda, badminton, basketbol 3 x 3, bocce, dart, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, taekwondo (kyorugi), tenis, yelken ve yüzme (açık su) branşlarında yaklaşık bin 200 sporcu kıyasıya mücadele etti.

KÜÇÜK MENDERES HAVZASI SPOR OYUNLARININ İLKİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İlk kez düzenlenen Küçük Menderes Havzası Spor Oyunları ise, Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ev sahipliğinde 13-18 Mayıs tarihlerinde, Beydağ, Bayındır, Kemalpaşa, Kiraz, Tire ve Torbalı ilçelerinden bin 380 sporcunun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplam 532 müsabakanın yapıldığı organizasyonda sporcular, 12 farklı branşta mücadele etti. İlçeler arasında dayanışmayı ve spor kültürünü geliştirmeyi amaçlayan oyunlar, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Sporcuların kıyasıya rekabet ettiği müsabakalar, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik sonunda dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

KUZEY EGE SPOR OYUNLARI 6 İLÇEYİ SPORLA BULUŞTURDU

Aliağa’da bu yıl ilk kez düzenlenen “1. Kuzey Ege Spor Oyunları” ilçede büyük heyecan ve ilgiyle karşılandı. 20-25 Mayıs tarihlerinde 6 ilçeden yaklaşık bin 400 yarışmacı sporcunun katılımı ile futboldan masa tenisine, mini voleyboldan tenise, plaj voleybolundan yelkene, basketboldan yüzmeye toplam 12 branşta düzenlenen oyunlarda tüm sporcular, fair-play ruhunu yansıtarak azim ve kararlılıkla performanslarını sergiledi. Büyük tutku ve heyecana sahne olan Kuzey Ege Spor Oyunları, bölgenin spor kültürünü ve birliğini pekiştirdi.

Tüm oyunların sonunda, dereceye giren sporcular, görkemli ve yoğun katılımlı ödül törenleri ile protokol tarafından ödüllendirildi.

İzmir Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün, İzmirlilerin spor tutkusuna yakışan spor oyunlarını, bundan sonraki yıllarda da zengin içerikle ve daha çok sporcuyu dahil ederek devam ettireceği bildirildi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.