İZMİR’DEKİ AĞRILI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İZASİAD YEMEĞİNDE BULUŞTU...

İZMİR’DEKİ AĞRILI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İZASİAD YEMEĞİNDE BULUŞTU...

Kısa adı İZASİAD olan İzmir Ağrılı Sanayici ve iş insanları Derneği, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri ile İzmir’de belediye meclis üyesi seçilen Ağrılı hemşehrileri onuruna akşam yemeği düzenledi...

İzmir Ağrılı Sanayici ve iş insanları Derneği'nin (İZASİAD) 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri ile İzmir’de belediye meclis üyeliklerine seçilen Ağrılı hemşehrileri onuruna verdiği akşam yemeğinde Ağrılı meclis üyelerine görevlerinde başarılar temenni edilirken, ev sahibi İZASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Yaşar, bütün konuklarla tek tek ilgilendi.

BAŞARILI PROJELEREİMZA ATMALARI İÇİN...

Düzenlenen organizasyona; Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, Anadolu Birliği Başkanı Erhan Kahraman ve Seferihisar Doğu ve Güneydoğulular Derneği Başkanı Orhan Yüce de iştirak ederken meclis üyelerine ‘İzmir’de başarılı projelere imza atmaları’ temennisiyle, kutularına isimlerinin yazılı olduğu kalem armağan edildi.

Akşam yemeğinde konuşan İZASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Yaşar, belediye meclis üyeliklerine seçilen hemşehrilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını ve kendilerini tebrik ettiklerini belirterek “Bu organizasyonumuzla hem bu başarıyı kutlamayı hem de kaynaşmamızı daha da güçlendirmeyi amaçladık. Kaynaşmalıyız, zira İzmir'de var olan potansiyelimizle ve ürettiğimiz değerle orantılı bir temsil ve algıya ulaşamadığımızı düşünüyoruz. Bu akşam aramızda İzmir'den seçilmiş birkaç Ağrılı belediye başkanının olamayışı da bunun yeterli kanıtıdır. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Ağrılılar, nüfus yoğunluğu açısından İzmir’de 5. sıradadır. Buna rağmen, temsiliyet anlamında yeterli niceliğe sahip değiliz” dedi.

“UYUM VE DİYALOG İÇİNDE OLMALIYIZ”

Hak ettikleri sosyal, ekonomik ve siyasal temsiliyet oranına ulaşabilmeleri için uyum ve diyalog içerisinde olunması gerektiğine işaret eden Başkan Yaşar, “İşte İZASİAD’ın çıkış noktası da budur. İzmir'de değer üreten, istihdam oluşturan önemli sayıda Ağrılı iş insanımız var. Bu iş insanlarımız; tekstilden teknolojiye, inşaattan turizme, otomotivden eğitime, hemen hemen her sektörde başarılı işler yapmaktadırlar. Ama toplumun birçok kesiminin, bizler de dahil, bundan yeterince haberdar olmadığını biliyoruz. Habersizliğin birçok alt nedeni kuşkusuz vardır ve bunlardan biri de Ağrılı iş insanlarını bir araya getiren formel bir yapının bugüne kadar olmayışıdır.

İZASİAD, bu boşluğu doldurmak, bu eksikliği gidermek, zaten çok olumlu ve değerli olan Ağrı ve Ağrılılık algısına kurumsal bir yaklaşımla ilave katkı sunmak için vardır. İZASİAD’ın değerli üyeleri ve kurumsal yapısı bunu yapmaya yeterli ve kararlıdır. Her geçen gün bu içten ve iyi niyetli çabaya şahitlik edeceksiniz. Ortak paydamız; ülkemiz, İzmirimiz ve Ağrılılığımızdır.” şeklinde konuştu.

“AĞRILILAR ADINA DEĞERLİ BİR YAKLAŞIM”

Daha sonra konuşan Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın ise, İZASİAD tarafından gerçekleştirilen ve kendilerinin de desteklediği bu organizasyonu ‘değerli bir yaklaşım’ olarak nitelendirerek “Ağrılılar, iş dünyası ile birlikte siyaset dünyasında da emin adımlarla ilerliyor. Kuşkusuz İzmir genelinde, çok daha fazla Ağrılı hemşehrimizin meclis üyesi olarak seçilmesini arzulardık. Hedeflediğimiz noktada değiliz, ama bu başarıyı da görmezden gelmemek gerekir. Bizler, Federasyon olarak, parti ayrımı gözetmeden hemşehrilerimizi desteklemeye, onların gücüne güç katmaya kararlıyız. Ağrı’yı temsil eden sivil toplum örgütleriyle bağlarını daha da güçlendirmelerini istiyoruz. Bir kez daha, seçilerek görevlerine başlayan kıymetli meclis üyesi hemşehrilerimi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. Ayrıca, bu anlamlı buluşmaya ev sahipliği yapan İZASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel Yaşar’a ve onun nezdinde İZASİAD’ın tüm yöneticilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kategorideki diğer haberler