İzmir’e Dünya Turizmi’nden Çifte Ödül 

İzmir’e Dünya Turizmi’nden Çifte Ödül 

Dünyanın en kapsamlıTurizm Profesyonelleri Derneği olan Skal İnternational’dan İzmir’e çifte onur

 

Associated Press’in haberine göre, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, Sürdürülebilir Turizm Örgütü gibi dünya turizmini yönlendiren kuruluşların yönetim kurulunda temsil edilen SKAL International Genel Kurulu ve 2019 – 2020 Ödül Organizasyonu tarihinde ilk defa webinarda dünya genelinde 1000’e Skal üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

7 kıtada 103 ülkede bir ay boyunca süren 2020 Dünyanın En İyi Skal Kulübü yarışmasında İzmir Skal Kulübü Derneği  etkin ve hedefe odaklı yürüttüğü kolektif  kampanya ve lobi çalışmaları sonucu, Paris, Londra, Monaco, Mexico, Palm Beach, Hawai gibi yarışan 19 kulüp arasında Dünyanın En İyi 2. SKAL Kulübü seçildi. 

 

İzmir Ödüllerinin Takdim Filmi :

https://www.youtube.com/watch?v=holl21UZc7Y

 

Ayrıca İzmir Skal Kulübü Başkanı Emre Gezgin’e  ‘’ Skal’ın Türkiye ve tüm dünyada tanıtılmasına verdiği olağanüstü katkılardan ötürü’ 2020 Skal Özel Ödülü ile İzmir geceye damga vurdu.

İzmir’i uluslararası ölçekte ilgi odağı haline gelmesine yol açan bu değerli sonucun, 7 kıtadan dünya turizm profesyonellerinin tarafsız oyları ile belirlenmiş olmasını, yaratımlarımızın evrensel değerlere yönelik küresel ölçekte takdiri ve kabul görmüşlüğü olarak okumak gerektiğini belirten Gezgin, bu tip uluslararası yarışmalarda ortaya sunulan yaratımın öznelliği ve etkisinden çok, ülke imajının değerlendirmede önemli yer tuttuğunun altına çizerek, çok etkin ve hedefe odaklı tüm Türkiye Skal camiasının rol aldığı kollektif bir kampanyanın tarihi başarıyı getirdiğini söyledi.

Gezgin, 1999’da İstanbul Skal Kulübü’nün ‘Dünyanın En İyi Kulübü’ seçilmesinden 21 sene sonra yaşanan bu gurur tablosunun arkasındaki sebepleri şöyle sıraladı.

‘’Genel anlamda seçim stratejimizi ‘Farklılığımız’ ve ‘Zenginliğimizi’ kollektif anlamda filmimizle göstermek ve 103 ülkede oy kullanacak kulüp başkanlarına kendi dillerinde yazdığım mektuplar ile bire bir ikna etmeye odaklı yürüttük.

‘’Batıya Açılan Kapı, Turizm’de İlklerin Kenti İzmir’’ sloganı altında SKAL’ın 4 evrensel değeri ile birleşen doğa ve insan odaklı proje ve yaratımlarımızı filmimizde dünya turizmcilerinin ilgisine sunduk.

SKAL İzmir Dünya İkinciliği Filmi : https://www.youtube.com/watch?v=yTfkNZaW6Sk&t=42s

‘’Mutluluk’’ : İzmir’in turizm gelişimine yaptığımız katkılar ve yarattığımız farkındalıktan ötürü 2019’da İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden aldığımız ‘Onur Ödülü’, Turizm STK işbirliği ile turizme ve SKAL’ın tanınmasına katkılarımdan ötürü SKAL International Exemplary Skalleague seçilmem.

‘’Sağlık’’ : Sürdürülebilir Turizm’e Urla bölgesinde kulübümüzün verdiği destek ve katkılar.

‘’Dostluk’’ : Travel Turkey katılımımız ve Uzakrota suponsörlüğümüz ile turizme ulusal ve uluslararası ölçekte Skal kardeşliği ve dostluğunu taşımamız.

‘’Uzun Ömür’’ Accor Riice (Toplumda ve İş Yaşamında Cinsel Eşitlik ve Zenginlik’’ projesine turizm kapsamında işbirliğimiz.

Bu yarışmayı fırsat görerek geniş kapsamlı katılım ile SKAL’ın kamuoyumuzda tanıtımına yönelik uzun versiyon ayrı bir film yaptık.

SKAL Tanıtım Filmi :

https://www.youtube.com/watch?v=V9AJJCgKPpM&t=2s

Adeta bir Türk gecesinin yaşandığı Genel Kurul seçimleri sonucu Atlanta Skal Kulübü üyesi Burçin Türkkan SKAL International 1. Başkan Yardımcısı, 2009 SKAL International Dünya Başkanı İstanbul Skal Üyesi Hülya Aslantaş  SKAL Fon Başkanı seçildi. 

Tanıtımdaki bu uluslararası başarımızın etkilerini iyi ve zamanında kullanmak sadece kulübümüze ve Skal Türkiye camiasına değil tüm turizm  STK na Turizm kamu kuruluşlarına düştüğünü belirten Gezgin, İleriki yıllarda İzmir’de SKAL Dünya Kongresi’nin yapılmasına zemin hazırlayacak fırsatın altını çizerek, İzmir Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Sayın Tunç Soyer’in, İZTO Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Murat Karaçanta’nın adaylık sürecimizde ve filmimizde yer almalarının sadece ülkemize değil tüm dünyaya örnek olacak ölçekte bir şehrin STK’sına sahip çıkması ve desteklemesi anlamında çok değerli bir girişim olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
 

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.