İZMİR EGE MEDYA PLATFORMU’NDAN VALİ ELBAN’A ZİYARET…

İZMİR EGE MEDYA PLATFORMU’NDAN VALİ ELBAN’A ZİYARET…

İzmir Ege Medya Platformu üyesi gazeteci yazarları makamında kabul eden İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, yerel basının kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini başarıyla yerine getirmeye çalıştığını kaydetti...

İzmir Ege Medya Platformu üyesi gazeteci ve yazarlar İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ı ziyaret etti. Ziyarette yerel basının sorunlarına değinen Vali Elban, sektörde yaşanan değişime dikkat çekerek, büyük ekonomik zorluklar içinde olan sektörün her şeye rağmen özellikle dijitalleşme ile birlikte dinamik bir yapı olarak bu değişime bir hızlı adapte olduğunu kaydetti.

İzmir Ege Medya Platformu üyesi gazeteci yazarları makamında kabul eden İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, basının sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek, yerel basının kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde başarıyla yerine getirmeye çalıştığını kaydetti. 

VALİ ELBAN: “DEĞİŞİMİN OLUMLU YANLARINA ODAKLANMALIYIZ”

Sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde geleceğe umutla bakarak ilerlemek gerektiğinin altını çizen Elban, “ulusal basında olduğu gibi yerel basında da ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır. Dijitalleşme yazılı basını olumsuz etkiledi. Ancak bu değişimin olumlu yanlarına da odaklanmak gerekir” diye konuştu.

VALİ ELBAN: “YEREL BASININ ROLÜ YADSINAMAZ”

 Yerel basının kentin tanıtımında, kalkınmasında ve toplumsal bilinçlenme süreçlerindeki rolünün yadsınamayacağını da vurgulayan İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban “Halkımızın zamanında ve doğru haber almasını sağlama noktasında basın kuruluşları çok önemli rollere sahiptir. Bilgi ve teknoloji çağına girdiğimiz günümüz dünyasında medyanın önemi ve rolleri azalmamış aksine artmıştır. Kitle iletişim araçlarında yaşanan gelişmelerle birlikte hızlı bilgilendirmenin yanında doğru ve ilkeli yayıncılıktan da ödün verilmemelidir” ifadelerini de kullandı.

AHMET KAPLAN: “YEREL BASININ ÖNEMLİ SORUNLARI VAR”

İzmir Ege Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan ise yerel basına verdiği önem ve değer nedeniyle Vali Elban’a teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bundan sonra sayın valimizle daha sık bir araya geleceğiz. Valimizin ilgisi bizleri son derece memnun etti. Yerel basının önemli sorunları var. Bizler her mahfilde bunları dile getiriyoruz. Basında halkın sesidir. Bu sesin daha güçlü çıkması için İzmir başta olmak üzere; Afyon, Uşak, Balıkesir, Aydın, Muğla ve Denizli gibi Ege Bölgesinden 120 gazetecinin bir araya geldiği İzmir Ege Medya Platformu gibi mesleki birlikteliklerin büyük önemi var.”

Kategorideki diğer haberler