İZMİR ELAZIĞLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN SOYER’E TEŞEKKÜR

İZMİR ELAZIĞLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN SOYER’E TEŞEKKÜR

İzmir Elazığılılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Fethi Sekin arabalı vapurun dün düzenlenen törenle hizmet filosuna katılması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve emeği geçenlere teşekkür etti

 

Adını mezar taşına değil, tarihe yazdırdı

 

“Şehimiz şairin dediği gibi adını mezar taşına değil, tarihe yazdırdı” diyen İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Muzaffer Acar, O bir kahraman, O bir vatansever. Canı pahasına katliamı önledi, mermisi bitene kadar çatıştı. Ve şehadet şerbetini içti. Fethi Sekin, 3 yıl önce İzmir Adliyesi'ne yönelik bombalı araç ile gerçekleştirilen saldırıda teröristleri fark ederek çatışmaya girip, katliamı önlerken şehit oldu. Adına sahip çıkıp, onun anısını yaşatmak amacıyla elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ancak ne yaparsak yapalım şehidimize borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

 

Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz

 

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Muzaffer Acar, “ İzmir Körfezinde şehidimizin adının yaşatılmasından dolayı şehrimizde yaşayan bütün hemşerilerimiz adına büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Fethi Sekin arabalı vapuruna isminin verilmesi ve hizmete alınmasından bu yana emeği geçen başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Tunç Soyer’e ve emeği geçen herkese yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Acar, “Kültürümüze ve hemşerilerimize İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, sahip çıktık ve  çıkmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

Kategorideki diğer haberler

Ergun Dur

Ergun Dur

9 EYLÜL..EGE NİN İNCİSİ..İZMİR İN KURTULUŞU..

Namaz Vakitleri