İzmir Halk Sağlığı İl Müdürü Bedia Salnur, görevinden alındı

İzmir Halk Sağlığı İl Müdürü Bedia Salnur, görevinden alındı

Göreve kimin getirileceği merakla bekleniyor

İzmir İl Sağlık Müdürü Ayhan İzzetinoğlu görevinden alınmasından sonra o dönemde AK Parti’nin milletvekili adaylarından Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Bediha Salnur getirilmişti.  Salnur, daha önce de İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmış, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi şubat ayında milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmişti. 

Halk sağlığı İl Müdürlüğü için ismi geçenler arasında 9 Eylül Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Nurettin İnal adı kulislerde konuşuluyor. 

İnal' uzun süreden beri Hastane Başhekimliği görevini sürdürüyor.

Prof. Dr. Nurettin Ünal; 2009-2013 yılları arasında TC Sağlık Bakanlığı Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi EAH Başhekimliği, 2017-2019 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunmuştur. Prof. Dr. Nurettin Ünal 04/01/2019 tarihinde de Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim Vekili olarak atanan İnal halen Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Başkanlığı görevine de devam etmektedir. Ayrıca 150 civarı yurtiçi ve yurtdışı yayın, 200 civarı yurtiçi ve yurtdışı sözlü yazılı bildiri sunumu da mevcut

Kategorideki diğer haberler