İZMİR’İN AK ANNELERİDEN GAZZELİ ANNELERE DESTEK!..

İZMİR’İN AK ANNELERİDEN GAZZELİ ANNELERE DESTEK!..

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emel Dalkıran, Bilal Saygılı Camisi önünde yaptığı basın açıklamasında "Bu zulüm daha ne kadar sürecek? Yeter artık İsrail, kanlı ellerini sivillerin, annelerin, çocukların üzerinden çek" ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları tarafından, 81 ille eş zamanlı olarak Anneler Günü vesilesiyle Gazze'de yaşam hakları elinden alınan annelere destek olmak için basın açıklaması yapıldı. İzmir'de Bilal Saygılı Camisi önünde toplanan kadınlar adına AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emel Dalkıran açıklama yaptı. Birleşmiş Milletler kadın biriminin raporuna göre Gazze'de günde ortalama 37'si anne 63 kadının öldüğünü vurgulayan Dalkıran, kayıp ve akıbeti bilinmeyen kadın sayısının 2 bin 100 civarında olduğunu söyledi.

Filistin'de sağlık sisteminin çökmesi nedeniyle yaklaşık 60 bin hamile kadının risk altında olduğunu, her gün 180 annenin ölümle burun buruna doğum yaptığını dile getiren Dalkıran, "Ne diyordu Gazzeli anne; 'Ben 6 çocuk doğurmakla yükümlüyüm. Çünkü ikisini İsrail öldürecek, ikisi eve ekmek getirmek için çalışacak, ikisi de okusun ki ülke için işe yarasın.' Ya anne olduğunu göremeden, karnında bebeği ile ölen kadınlar, ölen annesinin bedeninden ameliyatla alınan bebekler... Zor şartlar, ölümle burun buruna yaşamak ve yetersiz beslenme nedeniyle erken doğum yapan, sütü kesilen anneler..." diye konuştu.

Hamas'ın ateşkes masasına oturmayı kabul etmesinin gelecek için umut verici olduğunu belirten Dalkıran, "Biz anneler olarak İsrail'e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, ateşkes için bir adım bekliyoruz. İsrailli yetkililere soruyorum; vadedilmiş topraklar hedefinizi, hayattan kopardığınız annelerin ve çocukların bedeni üzerine mi inşa edeceksiniz? Bizler bugün AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı, teşkilatlarımız, sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak buradayız. Şu an 81 ilde AK Partili kadınlar olarak Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız. Yaşanan tüm zulme, acıya rağmen eşini, evladını, ailesini kaybetmesine rağmen çocukları için, ülkesi için dimdik ayakta duran Filistinli anneler, er ya da geç kazanacak. Anneler bitmeden bu direniş bitmez. Kalbi Gazzeli anneler için çarpan kadınlar olarak haykırıyoruz; 'Bu zulüm daha ne kadar sürecek? Yeter artık İsrail, kanlı ellerini sivillerin, annelerin, çocukların üzerinden çek" ifadelerini kullandı.

Açıklamaya AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Dilek Yıldız Büyükadağ, AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Emel Dalkıran, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'nın annesi Emine Saygılı ile eşi Şahika Saygılı, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi ve STK temsilcileri katıldı.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.