İZMİR TERZİLER VE KONFEKSİYONCULAR ODASI, KONFEKSİYON SEKTÖRÜNE KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRİYOR…

İZMİR TERZİLER VE KONFEKSİYONCULAR ODASI, KONFEKSİYON SEKTÖRÜNE KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRİYOR…

Düz Dikiş Makinecisi kursları düzenleyen İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası (İTKO), bir yandan konfeksiyon sektörüne yetişmiş eleman katkısı sağlarken diğer yandan iş garantili kurslarla, işsiz vatandaşlara da yeni iş fırsatları sunuyor...

İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası (İTKO), Düz Dikiş Makinecisi kursları ile yetişmiş eleman sıkıntısı çeken konfeksiyon sektörüne can suyu veriyor. İş garantili kurslarla, işsiz vatandaşlara yeni fırsatlar da sunuluyor. Kursiyerlere günlük harçlık da veriliyor.

Konfeksiyon sektöründe ara eleman sıkıntısının yaşandığına dikkat çeken oda başkanı Mustafa Güvenli, ‘İşsizliğin yoğun yaşandığı bir süreçte, sektörde faaliyet gösteren işletmelerin yetişmiş eleman bulamaması bir tezat oluşturuyor. Bu noktada İTKO, İstihdam için Mesleki Eğitim Projesi (İMEP) kapsamında ve Konak Kaymakamlığı işbirliği altında düzenlediğimiz kurslarla işsiz gençlere umut ışığı olmaya, kalifiye eleman sıkıntısı çeken üyelerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Kursiyerlerimiz eğitimler süresince 140 lira günlük harçlık alıyorlar. Herhangi bir kaza, sağlık sorununa karşı sigortaları da tarafımızca üstleniliyor.’ diye konuştu.

ÖZENDİRİLMESİ GEREK…

İTKO Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen 336 saatlik kursların ardından başarılı olan 12 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Sertifika törenine Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ile İMEP İl Koordinatörü ve İESOB Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Demirlenk de katıldı.  Kursiyerler tarafından hazırlanan ürünleri inceleyen Görgülüarslan, ülkede yaşanan işsizlik ile mücadelenin her kesimin sorunu olduğuna dikkat çekerek, ‘İTKO’nun ve İESOB İMEP Projesi’nin çalışmalarını takdir ediyoruz. Bu tür çalışmaları her zaman destekliyor ve özendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz’ şeklinde konuştu.

Kategorideki diğer haberler