İZMİR YEŞİLAY SPOR KULÜBÜ’NDEN ART ARDA BAŞARI!

İZMİR YEŞİLAY SPOR KULÜBÜ’NDEN ART ARDA BAŞARI!

Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda U12 Erkek Kılıç kategorisinde, İzmir Yeşilay Spor Kulübü sporcusu Osman İbrahim Erdöl Türkiye 3.sü, U14 Erkek Kılıç kategorisinde ise, yine İzmir Yeşilay Spor Kulübü Sporcusu Uluç Eke Güven Türkiye 3.sü oldu.

17-19 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşen Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda U10, U12, U14 erkekler kılıç kategorisinde madalyalar sahibini buldu.

113 sporcunun mücadele ettiği U12 Erkek Kılıç kategorisinde, İzmir Yeşilay Spor Kulübü sporcusu Osman İbrahim Erdöl Türkiye 3.sü oldu. 112 sporcunun mücadele ettiği U14 Erkek Kılıç kategorisinde ise, İzmir Yeşilay Spor Kulübü Sporcusu Uluç Eke Güven yine Türkiye 3.sü oldu.

İzmir Yeşilay Spor Kulübü Başkanı Ümit Ülkü; ‘Kulübümüzün kıymetli sporcularından Osman İbrahim Erdöl ve Uluç Eke Güven’in art arda gelen başarıları ile çok mutlu olduk. Her ikisini de gönülden kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum’ dedi.

Şampiyona 19 Haziran Pazartesi, U10 kadın erkek bireysel, U14 erkek ve kadınlarda ise takım müsabakaları ile devam edecek.

Kategorideki diğer haberler