İZMİRLİLER İSRAİL VAHŞETİNE KARŞI GAZZE ANNELERİNE DESTEK İÇİN YÜRÜDÜ…

İZMİRLİLER İSRAİL VAHŞETİNE KARŞI GAZZE ANNELERİNE DESTEK İÇİN YÜRÜDÜ…

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK), Filistin'e ve Gazzeli annelere destek için 'Gecenin Karanlığından Seherin Aydınlığına Gazze Anneleri İçin Filistin Yürüyüşü' düzenledi...

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) tarafından Filistin'e ve Gazzeli annelere destek için düzenlen "Gecenin Karanlığından Seherin Aydınlığına Gazze Anneleri İçin Filistin Yürüyüşü" kapsamında çok sayıda vatandaş Basmane Garı önünde bir araya geldi. Ellerindeki pankart ve afişlerle Fevzi Paşa Bulvarı üzerinden Konak Meydanı'na kadar yürüyen vatandaşlar, bir yandan Türk ve Filistin bayrağı taşırken diğer yandan "Katil İsrail Filistin'den defol", "Hamas'a selam, direnişe devam", "Çocuklar ölürken sessiz kalınmaz" sloganları attı.

Yürüyüşe, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İbrahim Beşinci, AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İl Başkanı Veysel Şahin, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran ile STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Dönem Başkanı Gökhan Temur, Konak Meydanı'nda yaptığı konuşmada, İsrail'i lanetlemek, mazlum Filistin halkının haklı davasına destek vermek ve Anneler Günü'nü kutlayamayan, yaşam hakları ellerinden alınan Filistinli anneler için toplandıklarını söyledi.

İsrail’in Gazze'de 218 gündür insanlık ve insani değerleri tüm dünyanın gözleri önünde katlettiğini hatırlatan Temur, "İzmir'den sesleniyoruz, Gazze'de hastane, ilaç, doktor yok. Gazze'de tıbbi cihazlar kullanılamıyor, enerji yok. Gazze'de ameliyatlar yapılamıyor, malzeme yok. Yoğun bakımdaki bebekler çaresizlikten ölüme mahkum edilmiş durumda. Parçalanan bebek bedenleri yüreklerimizi dağlıyor. Evladının cenazesini, bacağına yazdığı yazıyla bulan babanın acısı ciğerimizi dağlıyor. Tüm ateşkes çağrılarına rağmen savaş suçu işlemeye devam eden İsrail, son günlerde özellikle Refah bölgesindeki saldırılarıyla zulmünü artırmıştır. Temel insan hak ve özgürlükleri, uluslararası hukukun ilkelerini her zaman olduğu gibi hiçe sayarak, insani yardımları engellemek suretiyle bölgedeki insanları göçe zorluyor" ifadelerini kullandı.

İsrail rejiminin saldırılarını derhal durdurması için ciddi adımlar atılmasını talep eden Temur, acilen İsrail’e kesin ve ciddi yaptırımlar uygulanması gerektiğinin de altını çizdi. Bağımsız ve egemen Filistin devletinin tanınmasının şart olduğunu vurgulayan Temur, Gazze'nin her yerine ilaç ve gıda başta olmak üzere tüm insani yardımların acilen ulaştırılması gerektiğini de kaydetti.

Konuşmanın ardından İsrail’in vahşet ve katliamlarına maruz kalan Gazzeli Müslümanlara destek duasıyla etkinlik sona erdi.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.