Kadına yönelik şiddet politiktir

Kadına yönelik şiddet politiktir

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı Kadın Kolları bir basın açıklaması yaptı

CHP Güzelbahçe Kadın Kolları Başkanı Fadime Özkan Aydar, şunları söyledi: “Bu yıl 25 Kasım’ı pandemi koşullarının gölgesinde karşılıyoruz. Ancak hepimiz  Biliyoruz ki; ülkemizde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlalleri  artarak devam ediyor. Kadınlar şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe  sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Pandemi döneminde bu sorunların daha da büyümesi yetmezmiş gibi; kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları “fıtrat ve kader” arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz. Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün  büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. ‘Kadına yönelik şiddet politiktir’ diye haykırmayı sürdüreceğiz.”

 

AZİM BİZİZ, EMEK BİZİZ

 

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Aydar şöyle devam etti:

“Bizler Halide Edipler’den, Bahriye Üçoklar’dan, Türkan Saylanlar’dan aldığımız ilhamla, kadınların demokrasi, eşitlik ve insan hakkı mücadelesini uluslararası  dayanışma içinde sürdüreceğiz. Sokakları, meydanları, kampüsleri, fabrikaları,  tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız. Siyaset yapmaktan da emeğimizin hakkını savunmaktan da vazgeçmeyeceğiz.  Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek; biz kadınların ellerinde yükselecek.

 her köşesini sevgiyle,barışla, kardeşlikle, güvenli bir gelecekle donatacağız. El ele verip,önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz.  Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz. Bu 25 Kasım hepimize; kardeşliğin, dayanışmanın, eşitliğin, mücadelenin ve kazanımların habercisi olsun! Eşitlikle ve sevgiyle.”

 

Kategorideki diğer haberler

Namaz Vakitleri