Karşıyaka'da salon krizi

Karşıyaka'da salon krizi

Pınar Karşıyaka'da yönetim ve Karşıyaka Belediyesi'nin arası salon kriziyle açıldı

İzmir'de 2005 yılında düzenlenen Üniversite Oyunları öncesi yapılıp 15 sezondur Karşıyaka'nın basketbol ve voleyboldaki evi olan Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda kulüp ve salonun mülkiyetini elinde bulunduran belediye arasında protokol tribünü gerginliği yaşandı. Salonda protokolde farklı siyasi parti temsilcilerinin en ön sırada ağırlanıp belediye yöneticilerine yer ayrılmaması belediyenin tepkisini çekti.

Kaf-Kaf'ın futbol maçlarını kaçırmayıp takıma prim desteği veren, sezon başında salonu tarihinin en kapsamlı tadilatından geçirip çehresini değiştiren Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, protokol tribünü listesine tepki gösterip basketboldaki son Fenerbahçe Beko maçına gelmeyeceğini bildirdi. Maçı izlemek için salona gelen Tugay'ın eşinin isminin de listede olmadığının ortaya çıkması ipleri iyice gerdi. Protokol tribünü listelerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yaptığını belirten Karşıyaka yönetimi, belediyeyle ipler gerilince maçlarını Halkapınar Spor Salonu'nda oynama ihtimalini gündeme aldı. 

Karşıyaka Belediyesi ise elektrik, su, personel, bakım gibi tüm giderlerini karşılayıp Kaf-Kaf'a bedelsiz kullandırdığı salonu tüm masrafları ve kira gelirleriyle kulübe yine bedelsiz kiralamayı teklif etti. Salonda yıllardır maçlarını oynayıp basketbol ve voleybolda idari ofis olarak da kullanan Karşıyaka, tesisi kiralık olarak devralma fikrine sıcak yaklaşıyor. Belediye cephesinden gelecek resmi teklifi bekleyen yeşil-kırmızılılar, salonun işletmesini alarak bünyesindeki fitness salonu, kuaför, dükkanlar ve misafirhaneden gelir elde etmeyi, antrenman salonunu özel etkinliklere kiralamayı planlıyor.

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın katıldığı bir televizyon programında, AK Partili milletvekillerimizin Pınar Karşıyaka’nın basketbol maçında protokol tribününde oturmasından rahatsızlık duyduğunu ifade etmesini, hayretle karşıladık.

Sayın Cemil Tugay, Pınar Karşıyaka müsabakasına gelen Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ ile İzmir Milletvekilimiz Sayın Alpay Özalan’dan neden rahatsız oldun, neden hazmedemedin? Merak Ediyorum.

Sen Alsancak sokaklarında çay kahve yudumlarken, İzmir’in değeri olan Hamza Dağ, Karşıyaka Stadı’nın yenilenmesi ve ihaleye çıkması için kendini siper ediyordu. Senin makamın, “Bu stat yapılmasın” diye ter dökerken, “Yalı’ya stat yapılması Karşıyaka’ya ihanettir” diyenlerin sesi yankılanırken Sayın Hamza Dağ, Karşıyaka Spor Kulübü için yılmadan mücadele ediyordu. Sen daha spora merak sarmamışken, Sayın Alpay Özalan sadece İzmir’in değil, bu memleketin milli sporcusu, milli gururu olarak gönüllerde taht kuruyordu.

Saygıdeğer eşin, Hükümet Konağı önünde milli bayramlarda bile protokol kurallarını ihlal edip senin yanında durmaya çalışırken, herkes sizi anlayışla karşılıyordu. Hem protokol hevesim yok diyeceksin hem de eşim protokolde oturamadı diye böyle basit bir konuyu gündeme taşıyacaksın.

Hem her eleştirimize, bir bardak suda fırtına koparmayın diye açıklama yapmaya çalışacaksın hem de İzmir’in iki değerli milletvekilini protokol tribününde görmeyi hazmedemeyerek, kulüp ile belediye ilişkilerini gereceksin. Aile şirketi yönetmiyorsunuz Sayın Tugay. Bu kulüp hepimizin değeri!

Kategorideki diğer haberler

Namaz Vakitleri