KESTANEPAZARI, HAFIZLIK YARIŞMASINDA EGE BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU...

KESTANEPAZARI, HAFIZLIK YARIŞMASINDA EGE BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU...

Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu öğrencisi Enes Tosun, ‘2023 Yılı Türkiye Geneli Kur’an Kursları Arası Hafızlık Yarışmasında’ Ege Bölge Birincisi oldu.

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2023 Yılı Türkiye Geneli Kur’an Kursları Arası Hafızlık Yarışmasında Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Bilal Özkabadayı’nın öğrencisi Enes Tosun, Ege Bölge Birincisi oldu. Enes Tosun, bu başarısı ile Eylül ayında Balıkesir’de yapılacak ‘Türkiye Finallerine’ katılmaya hak kazandı.

Yarışmada Ege Bölge Birincisi olan Enes Tosun’a Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Bilal Özkabadayı’nın yanı sıra Kurs Yöneticisi Fatih Muslu ve Yurt Yöneticisi Mustafa Aytekin de eşlik etti.

“KESTANEPAZARI HAFIZLIK VE KUR’AN EĞİTİMİNDE BİR MARKADIR”

Öğrencileri Enes Tosun’un başarısının Kestanepazarı eğitiminin kalitesini yansıttığını dile getiren Kurs Yöneticisi Fatih Muslu “Kestanepazarı ailesi olarak bugüne kadar göstermiş olduğumuz başarıların hiçbiri tesadüfi değildir. Kurum olarak bugüne kadar aldığımız onlarca birincilik bilinçli, sabırlı ve fedakârca yaptığımız çalışmalarımızın sonucudur. Eğitim çalışmalarımızda bizlere bugüne kadar destek olan başta bağışçılarımız olmak üzere, Dernek ve Vakıf yönetimimize, Kur’an kurslarımızın değerli yöneticileri ve hocaları ile velilerimize teşekkür eder, başarılarımızın asıl sahibi öğrencilerimizi de tebrik ederim. Türkiye’de hafızlık müessesinde marka olan Kestanepazarı ailesinin bundan sonra da Hafızlık ve Kur’an yolunda hizmetlerinin, Allah’ın izni ile artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan yarışmada birinci olan öğrencimizi ve öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen hocalarımızı tebrik ederek, başarılar diledi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.