Kibar Mahallesi’nde ‘idealist muhtar’ adayı Yegül göreve talip

Kibar Mahallesi’nde ‘idealist muhtar’ adayı Yegül göreve talip

Karabağlar Kibar Mahallesi Muhtar Adayı Sedat Yegül, yaşadığı mahalleye faydalı olabilmek ve mahallelilerin yaşadığı çok sayıda soruna çözüm bulabilmek amacıyla aday olduğunu söyledi.

Toplumun temelinin aile, kentlerin temel dayanağının da ‘mahalle’ olduğunu vurgulayan Sedat Yegül, muhtarlık müessesesinin yetkilerinin çok olduğunu, ehil ellerde yürütülmesi durumunda, sorunların çözümü noktasında ‘köprü’ vazifesi görebileceğine dikkat çekti. Bazı muhtarların seçildikten sonra, yaşadığı mahallenin sorunlarıyla ilgilenmekten çok, kendi işleriyle alakadar olduğunu ifade eden Yegül, “Örneğin Kibar Mahallesi’nde kapalı Pazar yeri yapmak amacıyla 3 yıl önce çalışmalara başlandığını, ancak inşaatın devam ettirilemediğini, kapısında kilit vurulduğunu söylemek durumundayım. 3 yılda bir pazar yerinin bitirilebilmiş olmasını anlamak mümkün değil. Tabiki bu işi yapacak olan belediyedir. Sorulduğunda, belediye topu müteaahhite, müteahhit de belediyeye atıyor. Mağdur olan tabiki mahalleli vatandaş oluyor.” dedi.

Muhtar seçilmesi durumunda, devlet ile vatandaş arasında köprü olan muhtarlık müessesesinin hakkını vereceğini belirten Sedat Yegül, “İlk etapta kapalı pazar yerinin bitirilmesi için gerekli girişimleri yapacağım. Ayrıca mahallemizde çocuklarımızın oynayabileceği bir park dahi yok. Mahallemize bir park yapılmasının takipçisi olacağım.” diye konuştu.

HALK EKMEK BÜFESİ GETİRTECEĞİM

Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçerek vatandaşların ucuz ve sağlık ekmek yemesini sağlayan ‘halk ekmek’ büfesini Kibar Mahallesi’ne kazandıracağını bildiren Muhtar Adayı Sedat Yegül,  “Mahallemizde ağırlıklı olarak orta halli vatandaşlar yaşıyor. Fakir fukaranın çok ihtiyacı var bu büfeye. Neden bugüne kadar yapılmadı veya talep edilmedi, anlayamıyorum doğrusu.” dedi.

KİBAR MAHALLESİ DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Kibar Mahallesinin tamamının doğalgaza erişebilmesi için gereken tüm girişimleri ivedilikle yapacağını açıklayan Muhtar Adayı Sedat Yegül, bu konuda gerek İzmir Büyükşehir Belediyesi, gerek Karabağlar Belediyesi, gerekse de İzmirgaz'la görüşerek sonuca ulaşacaklarını anlattı.

KALDIRIM VE YOL SORUNUNU BELEDİYEYE TAŞIYACAĞIM

Kibar Mahallesi’nde yol ve kaldırımların çok sorunlu olduğunu kaydeden Sedat Yegül, yolların çamur deryası olduğunu, kaldırımların birçoğunun da kullanılamayacak durumda olduğunu ifade etti. Yegül, bu sorunların çözülmesi için de mahalleliyle birlikte kamuoyu oluşturacaklarını, belediyenin bu sorunu çözmesi için çalışacaklarını anlattı.

İMAR PROBLEMLERİ HAD SAFHADA

Mahallelerinde imar problemlerinin çok fazla olduğunu söyleyen Sedat Yegül, 2 kat olan imarın artırılması için mücadele edeceklerini belirterek, “Mahallemizin nüfusu yaklaşık 6 bin kişi. Bunların yüzde 90’ından fazlası göç yoluyla gelip yerleşen insanlardan oluşuyor. Mahallemizde bulunan, engelli veya yardıma muhtaç insanlarımızın devlet yardımlarından yararlanması için çalışacağız.

 

SEDAT YEGÜL KİMDİR?

1958 yılında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde doğdu. 1975 yılından bu yana Karabağlar’da ikamet eden SedatİnYegül, inşaat ve dekorasyon işleriyle iştigal ediyor. Aynı zamanda emekli olan Kibar Mahallesi Muhtar Adayı Sedat Yegül, 3 çocuk babası ve 12 torun dedesi.

 

Kategorideki diğer haberler