KIRKAĞAÇLI FATMA BEŞİKÇİ BÖLGENİN EN GÖZDE ÇİÇEKÇİSİ OLDU...

KIRKAĞAÇLI FATMA BEŞİKÇİ BÖLGENİN EN GÖZDE ÇİÇEKÇİSİ OLDU...

Manisa’nın Kırkağaç İlçesi Yağmurlu Mahallesinde oturan evli ve 3 çocuk annesi Fatma Beşikçi (38) 4 yıl önce Orköy ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kurduğu çiçek serası ile bölgenin en gözde çiçekçisi oldu...

Manisa’nın Kırkağaç İlçesi Yağmurlu Mahallesinde oturan evli ve 3 çocuk annesi Fatma Beşikçi (38) 4 yıl önce Orköy ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kurduğu çiçek serası ile bölgenin en gözde çiçekçisi oldu. Kırkağaç, Soma ve Akhisar ilçelerinin çiçek ihtiyacını karşıladıklarını hatta çiçekçiliğin merkezi İzmir’in Bayındır ilçesine bile çiçek sattığını söyleyen Fatma Beşikçi, “Yaklaşık 500 çeşit otsu ve odunsu çiçeği 1500 metre kare kapalı alanda yetiştiriyorum. Zaman zaman eşim Nazmi Beşikçi’de yardım ediyor” dedi.

Çiçekçiliğe Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) Genel Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hibe desteği ile başladığını söyledi. Üretmenin verdiği huzur ve mutluluğu ifade etmesinin zor olduğunu belirten Beşikçi, “Ev hanımıydım. Çiçekçiliğe başladım. Aile bütçemize ve ülke ekonomisine katkı sağlıyorum. Bütün hanımlara sesleniyorum. Lütfen siz de üretin siz de çalışın” ifadelerini kullandı.

Başarılı iş kadını Fatma Beşikçi’yi 163. Çam Festivali alanındaki standında ziyaret edip kutlayan Kırkağaç Belediye Başkanı Üstün Dönmez, ”  İlçemizin hanımları çalışkandır. Üretkendir. Yeter ki kadınlarımıza imkan verelim. Bütün annelerin anneler gününü Fatma hanımın nezdinde kutluyorum. Fatma Beşikçi Hanım artık ilçemizde tanınan bilinen başarılı bir iş kadını. Kadınlarımızı ve ilçemizi başarı ile temsil ediyor. ”dedi.

KIRKAĞAÇ BELEDİYE BAŞKANI DÖNMEZ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI…

Kadınların çalışma yaşamına katılımının artmasıyla kadın girişimci sayısının da artış gösterdiğini ifade eden Kırkağaç Belediye Başkanı Üstün Dönmez, “İş hayatına farklı bir bakış açısı getiren, üreten ve ürettikçe kazanan, kazandıkça ekonomiye ve toplumun her kesimine olumlu faydalar sağlayan, toplumsal yaşamda güçlüklere karşı direnerek ve kararlılıkla yollarına devam eden başta Fatma ablamızı ve bir çok kadın girişimci kardeşimizi kutluyorum” dedi.

HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.