KONAK BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI...

KONAK BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI...

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Belediye Meclisi’nin mayıs ayı ikinci toplantısında, kadın sığınma evinin en yakın zamanda açılacağının müjdesini verdi. Başkan Mutlu, İZMİRGAZ yetkilileriyle gerçekleştirdiği görüşmeyi de anlattı.

Konak Belediye Meclisi’nin mayıs ayı ikinci toplantısında 2023 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesap Cetvellerinin tetkik edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Mutlu, “Kadın sığınma evi çalışmamız var, gündemimizde. Keşke hiçbir kadın bir yere sığınmak zorunda kalmasa…” dedi. Doğalgaz müjdesi de veren Başkan Mutlu, İZMİRGAZ yetkilileriyle gerçekleştirdiği görüşmeyi anlattı.

Konak Belediye Meclisi’nin mayıs ayı ikinci olağan toplantısı Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu yönetimindeki toplantıda, 2023 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesap Cetvelleri hakkında Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor oylandı. Konak Belediyesi’nin 2023 yılı içerisinde gerçekleştirdiği tüm mali iş ve işlemler ile faaliyetlerini gerçek maliyetine uygun olarak sağlıklı ve güvenilir bir biçimde muhasebeleştirdiğinin; saydam, hesap verilebilir şekilde yürütüldüğünün beyan edildiği rapor tek tek oylama usulü ile meclisten oy çokluğuyla geçti.

KADIN SIĞINMA EVİ GÜNDEMDE

Dilek ve öneriler maddesinde kadın sığınma eviyle ilgili gelen soruyu yanıtlayan Başkan Mutlu, kadın sığınma evinin en yakın zamanda açılacağı müjdesini verdi ve şunları söyledi: “Bugün TARKEM’le birlikte bir toplantı yaptık. TARKEM’le yaptığımız restorasyon çalışmalarının üstünden geçtik, neler yapabilirizi konuştuk. Sığınma evi ve başka çalışmalar da konuşuldu. Öncelikle keşke hiçbir kadın bir yere sığınmak zorunda kalmasa.  Erkekler nasıl hiçbir yere sığınmak zorunda kalmıyorsa kadınlar da bir gün hiçbir yere sığınmak zorunda kalmayacak. Ama bu durumda yapacak bir şey yok. İzmir de maalesef bu konuda umduğumuz gibi değil, daha yeni on iki kadın öldürüldü. Dolayısıyla sığınma evi gündemimizde. Yasal olarak nerede, hangi mahallede açıldığı açıklanmıyor. Mimarisine kadar gizlilik ya da farklılık içermeyen bir tasarıma sahip olmak zorunda. Kadın sığınma evi çalışmamız var, açılacak.”

DOĞALGAZ MÜJDESİ

Başkan Mutlu, geçtiğimiz günlerde İzmir Doğalgaz (İZMİRGAZ) Genel Müdürüyle yaptığı görüşme hakkında detay vererek, “İZMİRGAZ müdür ve müdür yardımcılarıyla yaptığımız görüşme olumlu geçti. Hem onlar hem biz ilk toplantıda yaptığımız çalışmaları birbirimize sunacağız. Zeytinlik’te bir çalışma yapmışlardı. Oradaki hatla ilgili çalışma yapacaklar. Biz de dönüşüm planlarına göre on yıllık süreçte en hızlı dönüşecek yerleri daha geriye bırakmak üzere diğer yerleri önceliklendirerek öneride bulunacağız. Ve ortak, uzlaştığımız noktada meclise gelecek, meclis kararıyla da doğalgaz çalışması başlayacak.”

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.