KONAK’TA İSTİHDAM OFİSİ AÇILIYOR...

KONAK’TA İSTİHDAM OFİSİ AÇILIYOR...

​​​​​​​Konak Belediye Meclisi’nin haziran ayı ilk toplantısında İstihdam Ofisi müjdesi geldi. Oturumu yöneten Meclis Başkan Vekili Kazım Umdular, Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki İstihdam Ofisi hazırlıklarında sona gelindiğini açıkladı...

Konak Belediye Meclisi’nin haziran ayı ilk toplantısında İstihdam Ofisi müjdesi geldi. Oturumu yöneten Meclis Başkan Vekili Kazım Umdular, İstihdam Ofisi hazırlıklarında sona gelindiğini ifade ederek, yakın zamanda Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açılışının yapılacağını söyledi.

Konak Belediyesi Meclis Üyeleri haziran ayı ilk oturumu için Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Meclis Başkan Vekili Kazım Umdular’ın yönetiminde toplanan meclis, gündemdeki önergeleri görüştü. Toplantıda Konak Belediyesi’nin geçtiğimiz bir ayda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Vekili Umdular, Anneler Günü etkinlikleri, Konak Belediyesi koroları ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Merkezi konserleri, kursiyerlerin yıl sonu sergileri, Müzeler Haftası etkinlikleri, Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığı eğitimleri, şiddete karşı farkındalık eğitimi, Engelli Haftası etkinlikleri, Açık Havada Sabah Sporu ve hayvan sahiplendirme şenliği gibi gerek belediye bünyesinde gerekse farklı kurumlarla birlikte düzenlenen faaliyetleri aktardı. Umdular, “Konak’ımızı daha sağlıklı, daha güvenli bir hale getirmek için etkinliklerimize devam ediyoruz” diyerek yapılan çalışmaların önemini vurguladı.

İSTİHDAM OFİSİ AÇILIYOR

Konak Belediyesi’nin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile işbirliğinde hayata geçireceği İstihdam Ofisi için hazırlıkların tamamlandığını ve açılışa gün saydıklarını ifade eden Umdular, “İŞKUR ile istihdam ofisi hazırlıklarını tamamladık. İstihdam Ofisi konusunda duyurulara başladık. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bu istihdam ofisinin açılışını yapacağız. Bu çok kısa periyotta bile hazır giyim atölyeleriyle iletişim kurarak eğitimler düzenledik. Bu eğitimlere bağlı olarak da on dokuz Konaklı kadının on üçünün iş görüşmelerini tamamladık ve yakın zamanda işe başlamaları konusunda adımlar attık” diye konuştu.

İKİNCİ OTURUM 7 HAZİRAN’DA

Öte yandan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden yetkililerin de takip ettiği meclis toplantısında, birliğe 25 yıl süre ile yer tahsisi için alınan 01.02.2024 tarih ve 31/2024 sayılı meclis kararının iptaline yönelik önergenin görüşülmesi 7 haziran tarihindeki ikinci olağan toplantıya bırakıldı.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.