KÖPRÜBAŞI’NDA ÇİLEK HASADI  ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR...

KÖPRÜBAŞI’NDA ÇİLEK HASADI ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR...

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde kendine has kokusu, aroması, tadı ve rengiyle Türkiye’nin en lezzetli ve coğrafi işaret belgeli çilekleri başta Manisa olmak üzere Ankara ve İstanbul’a gönderiliyor...

Türkiye’nin en lezzetli ve coğrafi işaret belgeli çileklerine ev sahipliği yapan Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde kendine has kokusu, aroması, tadı ve rengiyle haklı bir üne sahip çileklerin hasadı tam gaz devam ediyor. Kokusu ve rengi ile kendine has çilekler, tarladan tek tek toplandıktan sonra kasalara konulup, başta Manisa olmak üzere Ankara ve İstanbul’a gönderiliyor. Köprübaşı’nda çiftçilere ve mevsimlik işçilere kazanç sağlayan çilek üretimi, ilçe ekonomisine de önemli katkı sağlıyor.

İlçede yıllardır çilek yetiştiriciliği yapan Rahim Özcan, “Çileklerimiz gayet doğal ve aromalı. Bizden çilek alan Müşterilerimiz mutlaka gene geliyor” dedi. 70 liradan sattığını söyleyen Özcan, “İlçe Tarım Orman Müdürlüğümüz uzun uğraşlar sonucu ‘Köprübaşı Çileği’ için Türk Patent Enstitüsü’nden 'Marka ve Tescil Belgesi' ile birlikte ‘Coğrafi İşaret Belgesi’ alındı. Allah bereket versin iyi kazanıyoruz” diye konuştu.

HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler