KOSBİ’ye 100 fabrika daha geliyor

KOSBİ’ye 100 fabrika daha geliyor

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin (KOSBİ), 2. etap parselasyon planlarının devreye girmesi ile birçok sanayici yapı inşaat ruhsatlarını alırken, birçok sanayicide de fabrika inşaatlarına başladı. 100 yeni fabrika daha bölgeye yatırım yapıyor.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin (KOSBİ), 2. etap parselasyon planlarının devreye girmesi ile 100 yeni fabrika daha bölgeye yatırım yapıyor. Birçok sanayici yapı inşaat ruhsatlarını alırken, birçok sanayicide de fabrika inşaatlarına başladı. Fabrikaların tamamlanması ile KOSBİ’de 4 bine yakın kişiye de istihdam sağlanacak.

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, KOSBİ olarak yeni yatırımlar yapmak ve üretmek isteyen tüm sanayicilere imkan sunmaya devam ettiklerini söyledi. 2. Etap parselasyon çalışmalarının tamamlandığını ve uygulamaya başlandığını söyleyen KOSBİ Başkanı Porsuk, “100 kadar katılımcımız yapı ruhsatlarını aldılar ve birçoğu tesis inşaatlarına başladı. Sanayilerimiz bu zor dönemde bile yatırımdan vazgeçmiyor. Bizde KOSBİ olarak sanayicilerimize her türlü desteği sağlıyoruz” dedi.

KOBİ’lerin tercihi KOSBİ

İzmir’in kent merkezinde büyüme olanağı bulamayan KOBİ nitelikli işletmelerin KOSBİ’yi tercih ettiğini vurgulayan KOSBİ Başkanı Porsuk, “İmar uygulamalarımızın tamamlanması ile özellikle 2. etap alanımızda fabrika inşaatları başladı. Temel atan firmalarımız genellikle otomotiv yan sanayi, metal, ambalaj ve makine imalat sanayi kollarında faaliyet gösteriyorlar” diye konuştu.

Alt yapı yatırımda öncelik fabrikasını kuranlara

KOSBİ olarak fabrika inşaatı başlayan 2. Etap alanda OSB olarak alt yapı faaliyetlerine de devam ettiklerini hatırlatan Porsuk, “İç yolların açılması, kanalizasyon ve yağmur suyu hatların yapımı, dere ıslahı ve dereler üzeri yol geçişleri için köprü imalatları hızla devam ediyor. Alt yapı çalışmaları ile eşgüdümlü olarak önceliği inşaatı tamamlanacak fabrikaların doğalgaz ve elektrik dağıtım şebekeleri yapımına veriyoruz. Yatırımların tamamlanması ile birlikte KOSBİ 4 bin yeni istihdam daha sağlayacak” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.