LÖSEVLİLERDEN İZMİR’DE BÜYÜK KORTEJ

LÖSEVLİLERDEN İZMİR’DE BÜYÜK KORTEJ

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında lösemili çocuklar için farkındalık çalışmalarını sürdüren LÖSEV,  yüzlerce gönüllüsü ve sivil toplum destekçisinin katılımıyla Büyük İzmir Kortejini gerçekleştirdi

 

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, löseminin önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu vurgulamak için 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri düzenliyor. Türkiye genelinde binlerce gönüllüsü ve LÖSEV’e kayıtlı çocuk ve aileleriyle bu çalışmaları hayata geçiren Vakfın İzmir İrtibat Ofisi Cumartesi günü bir farkındalık korteji düzenledi. Gündoğdu Meydan’ında toplanarak Kordon üzerinden Cumhuriyet meydanına yürüyen yüzlerce LÖSEV gönüllüsü, aile ve destekçisi löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığını anlatabilmek amacıyla “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” sloganı ile maskeleri ve dövizleri ile renkli görüntüler oluşturdu.

 

“LÖSEMİ DEĞİL, İYİLİK BULAŞIR”

 

Farkındalık haftasına yönelik çalışmalarını yürüten LÖSEV İzmir İrtibat Ofisi, düzenlediği kortej ile hem gönüllü ve kayıtlı ailelerini buluşturmuş oldu hem de lösemili çocukların sesini tüm İzmir’e duyurdu. Gündoğdu Meydan’ından başlayarak Cumhuriyet Meydan’ına yürüyen katılımcılar yol boyunca sloganlarla birlikte löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu, tedavi döneminde takılan maskenin, bulaşıcı hastalık riski sebebiyle değil hastaların dış ortamdaki enfeksiyondan korunmak için kullanıldığına vurgu yaptı.

 

 

RENKLİ KATILIMCILAR

 

Löseminin rengi olan turuncu renk ağırlıkta giyimleriyle de haftanın önemine dikkat çeken katılımcılara estetik ve ilgi çekici görüntüleriyle klasik araçlar, rengârenk Vos Voslar ve motosikletli sürücüler eşlik etti. Cumhuriyet Meydanı’na coşkulu sloganlar eşliğinde ulaşan kortej meydandaki anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ise korteje renk katan halk oyunları ekibi keyifli bir performans sergiledi. Halk oyunları performansından sonra ise tedavisini tamamlamış LÖSEV gençleri, LÖSEV Marşı’nı hep bir ağızdan söyleyerek birlik ve beraberliklerini gösterdiler.

 

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında, maske tasarlama etkinlikleri, iş yerlerinde maske ile çalışarak farkındalık yaratma, okullarda ve kurumlarda haftaya özel seminerler, lösemi ve kanser konusunda bilinçlendirme çalışmaları hafta boyu devam edecek.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri