Manisa'da damızlık koç ve teke desteği

Manisa'da damızlık koç ve teke desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde 200 damızlık koç, 20 damızlık teke dağıtılacak. Yüzde 75 hibe desteği ile gerçekleştirilecek projeye 10 Şubat 2022 tarihine kadar başvurulabilecek. 

Üreticilere verdiği desteği aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdiği 'Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi'ni yeniden başlatıyor. Daha önce 140 damızlık koçun üreticilere teslim edildiği proje kapsamında 200 damızlık koç, 20 damızlık teke dağıtılacak. Yüzde 75 hibe desteği ile gerçekleştirilecek projeye 10 Şubat 2022 tarihine kadar başvurulabilecek. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ve üreticilerin ellerindeki koyun ve keçi sürülerine yüksek vasıflı damızlıkların katılımını sağlayan 'Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi' yeniden başlıyor. Geçtiğimiz 2021 yılında hayata geçirilen ve 140 damızlık koçun üreticilere teslim edildiği proje kapsamında yüzde 75 hibe destekli, yüzde 25 ise katılım paylı olarak 200 adet damızlık koç, (merinos ve kıvırcık) 20 adet ise damızlık teke (kıl keçisi) dağıtımı gerçekleştirilecek. Proje kapsamında üreticilerin elinde bulunan koyun ve keçi sürülerine yüksek vasıflı erkek damızlıkların katılımı ile kan değişimi sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliğinin arttırılması ve sürü ıslahının sağlanması amaçlanıyor.

Projeye Kimler Başvurabilecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan protokole istinaden, projeden il genelinde en az 40 ile en fazla 120 adet anaç koyun varlığına sahip ve programlanmış aşılarını eksiksiz yaptıran üreticiler faydalanabilecek. Yapılan başvurular proje kapsamındaki teknik komisyon tarafından değerlendirmeye alınacak. Proje tutarının yüzde 75’i Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hibe olarak karşılanırken, yüzde 25'lik kısmı ile üreticiler tarafından karşılanacak. Projeye başvurular ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüklerine 10 Şubat 2022 tarihine kadar yapılabilecek. Başvurular sonucunda asıl listede yer alan üreticiler damızlık koç için yüzde 25 katılım payı olan bin 80 TL'lik tutarı 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi veznelerine yatırmaları gerekiyor.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.