MANİSA'NIN MANEVİ MİMARI YİĞİTBAŞI VELİ DUALARLA ANILDI

MANİSA'NIN MANEVİ MİMARI YİĞİTBAŞI VELİ DUALARLA ANILDI

Manisa'nın manevi mimarlarından Yiğitbaşı Velî Ahmed Şemseddîn-i Marmaravî Hazretleri, doğumunun 588. ve vefatının 518. yılında Yiğitbaşı Vakfı tarafından dualarla anıldı...

Şehzadeler Belediyesi'nin katkılarıyla Yiğitbaşı Vakfı tarafından Manisa'nın manevi mimarlarından Yiğitbaşı Velî Ahmed Şemseddîn-i Marmaravî Hazretlerini anma programı düzenlendi. Bu yıl 11. si düzenlenen programda Yiğitbaşı Velî Ahmed Şemseddîn-i Marmaravî, doğumunun 588. ve vefatının 518. yılında dualarla anıldı.

Manisa, tarihi ve kültürel değerleriyle sürekli olarak zenginleşen bir şehir olarak bilinirken, bu zengin mirası yaşatma ve anma çabaları da devam ediyor. Şehzadeler Belediyesi'nin katkılarıyla Yiğitbaşı Vakfı tarafından düzenlenen etkinliklerden biri olan ve bu yıl 11’incisi gerçekleşen “Yiğitbaşı Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi Mevlid ve Hayır Programı,” büyük bir coşkuyla düzenlendi.  Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yiğitbaş Vakfı Başkanı Sefer Yıldız, Ensar Vakfı Manisa Şube Başkanı Enes Karataş ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Manisa’nın önemli manevi mimarlarından biri olan Yiğitbaşı Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi,  doğumunun 588. vefatının ise 518. yılında anıldı. Program kapsamında hatmi şerifler, mevlidi şerifler ve dualar okundu.

Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız, Yiğitbaşı Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi’nin mirasının yaşatılmasının önemine vurgu yaparak “Yiğitbaşı Veli Hazretleri başta olmak üzere bütün ölmüşlerimizi anma noktasında bir mevlid-i şerif, Kuran tilaveti ve akabinde duadan oluşan programı icra ediyoruz. Bu ene 11.'sini gerçekleştirdik. Ama bu sene ayrı bir güzelliği daha yaşadık. Mevlid Kandili Haftası ile bizim programımız aynı haftaya denk geldi. Başta sevgili Peygamberimiz olmak üzere bütün peygamberlerin, sahabe-i kiramın, hususen kendisini anmak üzere program yaptığımız Yiğitbaşı Veli Hazretlerinin, devrimizdeki tüm hak dostlarının ve her birimizin ahirete göçmüşlerinin ruhlarını Cenabı Hak bu programdan hissedar eylesin. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başta sayın Kaymakamımız, sayın Belediye Başkanımız, STK temsilcilerimiz, daire müdürlerimiz, cami cemaatimiz ve Manisa'nın güzel insanları programımıza teşrif ettiler. Çok teşekkür ediyorum" dedi.  Program vatandaşlara ikram edilen pilav hayrı ile son buldu.

Kategorideki diğer haberler