Menemen’de Başkan Aksoy açılışa doymuyor

Menemen’de Başkan Aksoy açılışa doymuyor

Asalık ve Yeşilpınar Taziye Evleri açıldı

 

Başkan Serdar Aksoy: “Ayrı yok gayrı yok. Vatanda bizim, bayrakta bizim, Asarlık’ta bizim, Menemen’de bizim, Alevi’de bizim, Sunni’de bizim, Türk’te bizim, Kürt’te bizim, hepsi bizim”

 

Menemen’in Asarlık ve Yeşilpınar mahallelerinde yapımı tamamlanan Taziye Evleri düzenlenen törenle açıldı. 29 Kasım Cuma günü Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tarafından açılışı yapılan Taziye Evleri halkın yoğun katılımıyla açıldı.

Menemen Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde Asarlık semtinde iki adet Taziye Evi’nin yapımını tamamlayarak bugün vatandaşların hizmetine açtı. Açılışa Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Belediye Meclis Üyeleri, CHP ve İYİ Parti İlçe Yöneticileri, Menemen Müftüsü Mehmet Seven, STK temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve Asarlıklı vatandaşlar katıldı.

Başkan Aksoy: “Toplumsal bütünlüğümüzü sağlama noktasında bu merkezler önemli bir yer tutuyor”

Asarlık Taziye Evi’nin açılışında konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Taziye Evleri bizim kültürümüzde var olan bir gerçek. Bizler buralarda hem dayanışma içinde oluyor, hem de acılarımızı paylaşıyoruz. Toplumsal bütünlüğümüzü sağlama noktasında bu merkezler önemli bir yer tutuyor. Bugün Asarlık’ta 2 tane Taziye Evi’nin birden açılışını yapacağız. Asarlıklı dostlarıma 3. Taziye Evi’nin de buradan müjdesini vermek istiyorum. Bir diğer müjdem ise Turgut Özal Bulvarı ile ilgili olacak. Turgut Özal Bulvarı’nı baştan sona yeniliyoruz. Menemen’e, Asarlık’a yakışır bir şekilde Turgut Özal Bulvarı’nı tüm peyzaj ve kaldırım çalışmalarıyla, ışıklandırmasıyla birlikte yepyeni bir görüntüye büründüreceğiz. Asarlık’a bir müjdem daha var. Haziran ayı itibariyle doğalgaz Asarlık’a geliyor” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden bu yana tek bir amaç için, Menemen’e hizmet etmek, bir şeyler katmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Aksoy, “Menemen’de taş üstüne taş koymak için çalışıyoruz. Siyaseti bir kenara bırakarak bir şey söylemek istiyorum. Buraya kim katkı sağladıysa buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Eleştirmeyi bileceğiz ama yeri geldiğinde teşekkür etmeyi de bileceğiz. Dolayısıyla buranın yapımında bir şekilde emek vermiş geçmiş dönem yönetimine de çok teşekkür ederim. Menemen Belediye çalışanlarına teşekkür ederim. O emekçi arkadaşlarım ciddi bir çalışma sonucunda burayı hayata geçirdiler. İnşallah Menemen Belediyesi olarak saymış olduğum 3 projemizi önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

“Bir olalım, tek olalım, kardeşçe yaşayalım istiyoruz”

Konuşmasına Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a teşekkür ederek başlayan Irmak Mahallesi muhtarı Metin Koçak ise, “Asarlık’ta hizmete susamış bir topluluk var. Serdar Başkanımız göreve geldikten sonra kendisi ile görüşerek sorunlarımızı anlattık. Bu tesis ile ilgili de görüştük ve 1.5 ay gibi kısa bir zamanda proje tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi. Asarlık için ilgi ve destek bekliyoruz. Doğalgaza, metroya ihtiyacımız var. Bu konuları da yine başkanımızla görüştük. Biz bir olalım, tek olalım, kardeşçe yaşayalım istiyoruz” dedi. 

Arkasından mikrofona çıkan Gölcük Muhtarı Yakup Görceğiz, “Bu Taziye Evi benim içi çok önemli biz hizmet. Çünkü insan en fazla birini kaybettiğinde, cenazesi olduğunda yanında birilerinin olmasını istiyor. Menemen Belediyesi bu Taziye Evi’ni yaparak yanımızda olduğunu gösterdi. Bu nedenle Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Menemen Müftüsü Mehmet Seven’in duaları ve kurdele kesiminin ardından açılışı yapılan Asarlık Taziye Evi’nin Başkan Aksoy ve konuklar tarafından gezilmesinden sonra Yeşilpınar Taziye Evi’nin açılışına geçildi.

Yeşilpınar Taziye Evi açılışında yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Aksoy, “Ayrı yok gayrı yok. Vatanda bizim, bayrakta bizim, Asarlık’ta bizim, Menemen’de bizim, Alevi’de bizim, Sunni’de bizim, Türk’te bizim, Kürt’te bizim, hepsi bizim. O yüzden buraya emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri