MHP’den, seyyarlar için Daire Başkanlığı atağı

MHP’den, seyyarlar için Daire Başkanlığı atağı

MHP Grubu’nun İzmir Büyükşehir Meclis’e verdiği Esnaf ve Sanatkarlar Daire Başkanlığı kurulsun önergesi nedeniyle İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin, MHP il yönetimine teşekkür ziyaretinde bulundu
Ziyarette MHP İl Başkanı  Veysel Şahin, “Önergenin Meclis’e gelmesi halinde elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz” dedi.

 

İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin ve Doğa İncisi Seyyar Kooperatifi Başkanı M. Şerif Akbulut,  Esnaf ve Sanatkarlar Daire Başkanlığı kurulması önergesini veren MHP Grubu adına parti yönetimine teşekkür ziyaretinde bulundu. Alsancak’taki başkanlık binasına yapılan ziyarette, MHP İl Başkanı Veysel Şahin, dernek çatısı altında 11 meslek örgütünün bir araya gelmesi nedeniyle dernek yönetimini tebrik etti.

 

“GEREKEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ”

MHP olarak her zaman esnafın yanında olduklarını belirten İl Başkanı Şahin, Meclis’e sunulan önergenin de komisyonlarda görüşülüp Meclis’e gelmesi halinde parti olarak kabul edilmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi. MHP grubunun verdiği önergenin kabulü halinde İzmir’in bir ilki daha başarmış olacağını kaydeden Şahin, “Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde söz konusu önergeyi de aramızda görüşüp Meclis’e sunulmasına karar verdik. Bu önerge ile esnafımıza olan desteğimizi bir kez daha göstermiş olduk” diye konuştu.

 

“200 BİN SEYYARI MUTLU ETTİNİZ”

Seyyar satıcılığın Osmanlı döneminden bu yana devam ettiğini belirten Dernek Başkanı Evren Laçin ise, yaşadıkları sorunların çözümü için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf ve Sanatkarlar Daire Başkanlığı’nın kurulmasının gerekliliğini kaydetti. İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin’in girişiminin seyyar esnafı için bir umut ışığı olduğunu aktaran Laçin, “Bu destek nedeniyle hem MHP İl Başkanı olarak size hem de Grup Başkanvekili Selahattin Şahin’e 200 bin seyyar esnafının teşekkürünü iletmek istiyorum. Parti olarak desteğinizin önümüzdeki süreçte de devam edeceğine eminiz” ifadelerini kullandı.

 

Görüşmenin ardından İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin ile Doğa İncisi Seyyar Kooperatifi Başkanı M. Şerif Akbulut hem çiçek hem de sorunlarının yer aldığı dosyayı İl Başkanı Veysel Şahin'e verdi. 

Kategorideki diğer haberler

Ergun Dur

Ergun Dur

Hocalı katliamının acıları her yıl yüreğimizde

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

28 Şubat:  Tankların Kardelenlerin Üzerine yürütülmesi

Medine BAYKAŞ

Medine BAYKAŞ

AŞK SEVGİ SEVGİLİLER GÜNÜNE SIĞDIRILACAK KADAR DEĞERSİZ DEĞİLDİR

Namaz Vakitleri