Milas Belediyesi'nde en düşük ücret: 5 bin 204 TL

Milas Belediyesi'nde en düşük ücret: 5 bin 204 TL

Milas Belediyesi’nde 680 işçiyi kapsayan anlaşma doğrultusunda taraflar arasında imzalanan anlaşmaya göre en düşük ücret 5204 TL olarak belirlendi. Anlaşma doğrultusunda her şirket personeli 3 ayda bir her şirket personeli 6 yevmiye ikramiye de alacak.

Milas Belediyesi Emek Personel A.Ş. ile DİSK Genel İş Sendikası arasında şirket personelini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı. Belediye bünyesinde çalışan 680 işçiyi kapsayan anlaşma doğrultusunda taraflar arasında imzalanan anlaşma gereği Milas Belediyesi’nde en düşük ücret 5204 TL olarak belirlendi. Giyim, eğitim ve çocuk yardımları gibi birçok yan hakkı da içerisinde bulunduran anlaşma doğrultusunda 3 ayda bir her şirket personeli 6 yevmiye ikramiye de alacak. En düşük maaşı alan belediye personeli yapılan anlaşmayla birlikte, devlet tarafından belirlenen net asgari ücretin yüzde 23 üstünde maaş alacak.

“Çalışma Arkadaşlarımızın Her Zaman Yanındayız”

Gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas için hiç durmadan çalışan belediye personelinin yanında olduklarını belirtti. Başkan Tokat, “Bugün DİSK Genel İş Sendikamızla birlikte toplu iş sözleşmesi konusunda anlaşma sağladık. Bu anlaşma kapsamında belediyemizde en düşük ücret 5204 TL olarak belirlendi. Görüşmeler boyunca emek sarf eden komisyon üyelerimize, sendika temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Bu anlaşma tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.