Minik fotoğrafçılar iş başına

Minik fotoğrafçılar iş başına

Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları, Frankofoni Haftası dolayısıyla Türkiye genelinde Fransızca eğitim gören ortaokul öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışması düzenlediYabancı dili, dilin ait olduğu kültür ile birlikte vermeyi amaç edinen Özel Piri Reis Okulları, ortaokul öğrencilerinin edindikleri Fransızca dil becerisini fotoğraf sanatı ile birleştirmeleri amacıyla ülke çapında “Bir Fotoğraf Birkaç Kelime (Une Photo, Quelques Mots)” adında bir fotoğraf yarışması düzenledi. Tüm dünyada Fransızca eğitim veren okullar tarafından her yıl Mart ayında kutlanan Frankofoni Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmaya başvurular 6 Mart 2020’de sona erecek.

Kelimeyi araştıracaklar

Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, Fransa Kültür Bakanlığı tarafından 2020 yılı frankofoni etkinliklerinde kullanılmak üzere belirlenen ve “Su” ile ilgili olan 10 Fransızca kelimeden birini seçerek araştırma yapacak. Seçip araştırma yaptığı kelime ile ilgili fotoğraf çeken öğrenci çektiği fotoğrafı Fransızca olarak 5 ila 15 kelime arasında anlatarak yarışmaya katılacak. En fazla 5 siyah beyaz ya da renkli dijital fotoğraf ile yarışmaya katılabilecek öğrenciler eserlerini 6 Mart 2020’ye kadar teslim edecek. Yarışma sonuçları Frankofoni Haftası’nda yapılacak değerlendirmenin ardından açıklanacak.

Amaçlarının ortaokul öğrencilerini öğrendikleri dili kullanmaya yöneltmek olduğunu söyleyen Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları Müdürü Dr. Dilek Ege, “Amacımız öğrencilerimizin bir yandan Fransızcayı tüm yönleriyle öğrenmeleri bir yandan da öğrendikleri dili kullanma becerilerini en üst düzeye çıkartmalarını sağlamak ve sanata yöneltmek. Bu nedenle de Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları olarak düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasını Fransızca öğrenim gören tüm devlet okulu ve özel okul öğrencilerine yayarak geniş kitlelerle buluşturmayı istedik. Yarışmaya katılacak tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kategorideki diğer haberler

Ergun Dur

Ergun Dur

9 EYLÜL..EGE NİN İNCİSİ..İZMİR İN KURTULUŞU..

Namaz Vakitleri