MÜDÜR KADIOĞLU, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ...

MÜDÜR KADIOĞLU, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ...

Türkiye’de 240 proje içerisinde birinci olan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu tarafından ödüllendirildi...

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Uysal’ın Atık Sulardaki Mikroplastiklerin Tetraetil Ortosilikat yardımıyla temizlenmesi projesi, Ulusal düzeyde düzenlenen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 2. Proje Pazarı Arge Teknoloji ve Tasarım Projeleri Yarışmasında Türkiye 1. birincisi oldu.

İzmir Yüksek Teknolojisi Üniversitesinin destekleri ile koordinatör öğretmen Gülnaz Pazarcık eşliğinde İpek Uysal’ın 6 aylık çalışma sonucunda gerçekleştirdiği Atık Sulardaki Mikroplastiklerin Tetraetil Ortosilikat yardımıyla temizlenmesi projesi 240 proje içerisinde 1. oldu.

Dünya gündeminde olan çevre kirliliğinin önüne geçilmesi çalışmalarında İpek Uysal’ın Atık Suların Temizlenmesi ve Atık Sulardaki Maddelerin Geri Dönüşüme Katkı Sağlama projesinin çok önemli olduğu belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Uysal, Okul Müdürü Tamer Bilgiç, koordinatör öğretmen Gülnaz Pazarcık ve öğrencinin annesini makamında kabul ederek, tebrik etti, İpek Uysal’a ödül verdi.

6 AY BOYUNCA LABORATUVARLARDA ÇALIŞILDI

İpek Uysal projeye İzmir Yüksek Teknolojisi Üniversitesi laboratuvarlarında 6 ay boyunca yaptıkları çalışmalarla gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, "Öğrencilerimizin başarısı ile gururlanıyoruz. Öğrencimizi, öğrencimizi yetiştiren aileyi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Bu güzel başarıların devamı için her türlü desteği vermeyi görev sayıyoruz” dedi.

Kategorideki diğer haberler