ÖZGENER VE YORGANCILAR'DAN BAŞKAN SOYER’E ÖNEMLİ ZİYARET

ÖZGENER VE YORGANCILAR'DAN BAŞKAN SOYER’E ÖNEMLİ ZİYARET

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret eden İZTO Başkanı Mahmut Özgener ve EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulundu...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener ve Ege Bölge Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret etti. Başkan Soyer'in İzmir iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle gerçekleştirdiği görüşmede İzmir'le ilgili önemli konuların masaya yatırıldığı belirtildi.

Özgener ve Yorgancılar Başkan Soyer’i ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulundu. İTO Başkanı Mahmut Özgener, Belçika'nın başkenti Brüksel'de kurulan İzmir evi için Büyükşehir Belediyesi ve iş dünyası arasında ortak bir çalışma grubu oluşturulduğunu açıkladı. Yaptıkları hazırlıkları, yapılması gerekenleri Başkan Soyer ile paylaştıklarını ifade eden Özgener, “Hem belediyeden arkadaşlar hem de odalardan arkadaşlar bu çalışma komitesinde yer alacak ve bu çalışma gurubunda projeler gelişecek. Projeler geliştikçe kamuoyuyla paylaşacağız. Güzel olan; İzmir’de ortak çalışma kültürü devam ediyor. Bizim için en önemlisi ve mutlu eden o. Büyükşehir ile ortak projeleri yürütmeye devam edeceğiz" dedi.

Geçtiğimiz hafta Brüksel'de kurulan İzmir evini ziyaret ettiklerini de hatırlatan Özgener, "Brüksel evinin yapılanması ile odaları nasıl bir işbirliği içerisinde çalıştırabiliriz, İzmir’e hangi alanda ne imkanlar yaratabiliriz diye birkaç fikrimiz vardı, onları paylaştık. EBSO, İZTO, İTB ve Büyükşehir Belediyesi ortak bir çalışma grubu kurup Brüksel evi ile ilgili İzmir için kültüründen sanatına, iş hayatına kadar nasıl bir işbirliği sağlayabiliriz, buna çalışacağız. Ortaya çıkınca da kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in iletişime çok açık olduğuna dikkat çekerek, "Başkanımızı normal ziyaret ettik. Zaten İzmir ile ilgili, ticaret, sanayi, organize sanayi bölgelerinin büyümesi ile ilgili sürekli görüşmeler yapıyoruz. Şimdi fuar dönemi yaklaşıyor, fuar hazırlıkları ile ilgili genel değerlendirmeler yaptık" ifadelerini kullandı. Brüksel'de kurulan İzmir evinin İzmir için önemine dikkat çeken Yorgancılar: “Brüksel ofisi çok önemli. İzmir’in geleceği için çok önemli. Dünyada artık şehirler yarışıyor. İzmir’in yarışacağı ortamı hazırlayan konuşmalar yaptık. Aslında İzmir’in geleceğini konuştuk” dedi. EBSO’nun Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ilgili yer talepleri hakkında bir gelişme olup olmadığına yönelik soruya cevaplandıran Yorgancılar, “Olumlu bir adım oldu. Sayın Başkanımız talimat verdi. Çok güzel ve kapsamlı bir çalışma hazırlamışlar. Önümüzdeki hafta başkan yardımcımız Suphi Bey ile bir araya gelip detaylı bilgileri alacağız. Sonrasında hayırlısıyla İzmir ekonomisine katkı sağlayacak olan projeleri hayata geçireceğiz" dedi.

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Başkanı Işınsu Kestelli'nin seyahatte olduğu için toplantıya katılamadığı da belirtildi.

Kategorideki diğer haberler