ÖZGÜR ÖZEL, CHP GENEL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI!..

ÖZGÜR ÖZEL, CHP GENEL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI!..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, kameralar karşısına geçerek CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı...

ÖZGÜR ÖZEL: "CHP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞIMI İLAN EDİYORUM"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, partisinin Genel Merkezi'nde kameralar karşısında CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladığı konuşmasında, "Yeni yüzyılda yeni bir siyaset için yeni yaklaşımlarla yol alacağız. Kurultay sürecini 2024 yılında başlatacağız. CHP'deki değişim ülkenin değişimi için ön koşuldur. CHP genel başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum" dedi.

CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'in Genel Başkan adaylığı açıklamından satırbaşları...

“SORUMLULUK ÜSTLENMEYEN BİR YÖNETİM KABUL EDİLEMEZ”

“Amasız fakatsız çıkılan yolun ilk adımını atıyoruz. Partimizin yönetimi yenilginin sorumluluğunu üstlenmedi. Sorumluluk üstlenmeyen bir yönetim kabul edilemez.”

“39 MİLLETVEKİLİ VE PARTİLER ARASI PROTOKOLLER”

“Partimizin 39 milletvekilini başka partilere vermesi unutulmaz hasar bırakmıştır. Aynı şekilde partiler arası imzalanan protokollere dair bilgilendirme dahi yapılmadan süreç izlenmiştir. Sorumluluk üstlenmeyen yönetim tarzı kabul edilemez.”

“PARTİNİN, LİDERİ, KADROSU VE TÜZÜĞÜ MUTLAKA DEĞİŞMELİ”

“Yüzyılın CHP'si karar alma süreçleri, katılım ve etik ilkeler bakımından yola devam etmelidir. Partinin lideri, kadro, siyaset yapma tarzı yenilenmeli. Tüzükteki yetki ve sorumlulukları bazen aşan yönetim anlayışı toptan terkedilmelidir.”

“DANIŞMANLIK KURUMU PARTİYİ İŞLEVSİZ HALE GETİRDİ”

“Güçlü kurumsallaşma başarının ön koşuludur. CHP tüm kurumlarıyla diri ve canlı olmak zorundadır. Karar alma ve aday belirleme neredeyse tamamen merkezileşmiş, üye ve örgüt yapısının sağlıksız olduğu iddia edilerek ön seçim terkedilmiş, parti kararları atanmış danışmanların yönlendirmeleriyle belirlenmiştir.

Şimdi tarihsel bir kararın eşiğindeyiz. Siyasetsizliğin partisi mi olacağız, örgütümüzü siyasetin öznesi yapacak bir değişimle umut mu olacağız? CHP'deki değişim, ülkenin değişimi için ön koşuldur. Bizim de hikayemiz burada başlıyor.”

ADAYLIĞINI RESMEN İLAN ETTİ

“Atatürk'ün partisini iktidar yapabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum.

Bir an önce Kurultay yapılmalıdır.”

İMAMOĞLU'NUN PAYLAŞIMINA YORUM

“Özgür Özel kaybederse partinin neferi olarak çalışmaya devam eder. Baba evinden ayrılmaz. Burası CHP'lilerin baba evidir. İmamoğlu'nun da paylaşımını az önce gördüm. İmamoğlu da bu partinin bir evladıdır. Onun değişim konusundaki yaklaşımını önemsiyorum. Bu partiyi birleştireceğiz, bütünleştireceğiz.”

“CHP REKABETTEN ZAYIF DÜŞMEZ, BÖLÜNMEZ”

“CHP gibi demokrasiyi içselleştirmiş partiler, rekabetten zayıf düşmezler, yarışlarda bölünmezler. Umut dolarak yollarına devam ederler. Siyasette kameraların önünde 3 kez ağladım. Biri İBB'nin balkonunda mazbatamızla birlikte teslim almaya gelirken karşımdaki kalabalığın gözyaşları içinde el sallamalarına karşılık verirken ağladım. Bir tanesi, Soma davasında ‘And olsun ki hesap soracağız’ derken ağladım. Bir de partimizin grup toplantısında liderimiz veda ederken ağladım.”

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'IN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI

"Kararı o günkü parti lideri değil parti meclisi verecektir."

Kategorideki diğer haberler