PTT'nin 179'uncu yılı İzmir'de kutlandı

PTT'nin 179'uncu yılı İzmir'de kutlandı

İzmir'de düzenlenen törenle, Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 179'uncu yılı kutlandı

 

İki asra yaklaşan Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın kuruluşunun 179'uncu yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene PTT İzmir Başmüdürü Şerif Kaçmaz, PTT İzmir şube müdürleri ve çalışanları katıldı. Törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı söylendi.

Gidilmeyen yere gitmek ve Olmayan yerde olmak

Bir konuşma yapan PTT İzmir Başmüdürü Şerif Kaçmaz, gelişen Türkiye'nin gelişen PTT'si olarak, 5 bini aşkın hizmet noktası, ve 43 bini aşkın çalışanı ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle, yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörel bazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor Kaçmaz, "Dünya’daki dijital değişim ve dönüşümün baş döndürücü hızına yetişmek için güçlü geleneğinden beslenip, sağlam bir irade ile çalışmalarını sürdürüyoruz. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiren PTT gidilmeyen yere gitmek ve Olmayan yerde olmak ‘ ilkesiyle bugün de aynı amaçla çalışmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT, büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor “ dedi.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de gönderdiği mesaj ile PTT'nin 179'inci yılını kutlayarak, "Osmanlı'dan bu yana modern postanın oluşturulması amacıyla temelleri atılan şirketimiz iki asra yaklaşan köklü bir geçmişe sahip ve ülkemizin övünç kaynağı oldu. Önemli işler yapan PTT günümüzde yaygın iletişim ağı, güvenilirlik, ürün çeşitliliği, kalite gibi konularda müşterilerinden takdir görüyor. Müşteri memnuniyetini en üste çıkarma ve ülkeye katkı koyma işlerinde PTT çok başarılı oldu. Bankacılık, sigortacılık, E-ticaret gibi konularda da çalışmalar yürütülüyor. PTT'de var olan değişim ve dönüşüm prejesi, PTT'yi dünya markası yapma konusunda önemli olacaktır. Her biri tarihi olan bu atılımlarımızla birlikte PTT gücüne güç katarak büyüyor" dedi.

Tören sonrasında Pasaport PTT binasında kuruluş yıldönümü yılı olması nedeniyle 179 numaralı müşteri olan Türkan Can isimli vatandaşa Emekli Baş Müfettiş Hüseyin Demirler ve PTT İzmir Başmüdürü Şerif Kaçmaz, tarafından çiçek ve hediyeler takdim edildi.

Program daha sonra bina girişinde katılımcı ve misafirlere ikramların sunulması ile sona erdi.

 

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri