SAADET PARTİLİ İLYAS TONGÜÇ: ÇIĞI BERTARAF EDECEK GÜÇLERİ YOK!..

SAADET PARTİLİ İLYAS TONGÜÇ: ÇIĞI BERTARAF EDECEK GÜÇLERİ YOK!..

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, partisinin 8. Olağan İlçe Kongresi’ne katılmak üzere geldiği Aliağa'da mevcut iktidarın ülkenin üzerine doğru gelmekte olan büyük çığı karşılayıp bertaraf edebilecek bir güçte olmadığına dikkat çekti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, ‘Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokaktır’ haykırışı içerisinde çalıştıklarını söyledi. Saadet Partisi’nin Aliağa 8. Olağan İlçe Kongresi’ne katılmak üzere geldiği programda dinleyicilere hitap eden Tongüç, “Milli Görüş olarak bir reçete sunmuş oluyoruz. Bu reçete ile birlikte ülkenin nasıl mutlu olacağını, nasıl kurtulacağını anlatmak üzere bir çalışma yapıyoruz ve milletimizin önüne çıkıyoruz. Milletin başında bulunan badirelerin atlatılabilmesi için Milli Görüş misyonuna dönmekten başka çaresi yoktur.” dedi. 

“ÇIĞI BERTARAF EDEMEZLER”

Bugün uygulanan politikaların ülkenin üzerine doğru gelmekte olan büyük çığı karşılayıp bertaraf edebilecek bir güçte olmadığını vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç, “Bir an evvel Milli Görüş’ün önce ahlak ve maneviyat bayrağını yeniden göndere çekerek, daha sonra faizsiz ekonomi politikalarını uygulamak suretiyle milleti inim inim inleten bu ekonomik politikalardan vazgeçerek, daha sonra izzetli ve şahsiyetli bir dış politika üzerinden memleketin kurtuluş çarelerini uygulamak zorundayız. Milletimize yeniden çarenin var olduğunu ve gelmekte olan büyük çığın önüne geçebilecek sapasağlam bir görüşün diri ve ayakta olduğu gösteriyor ve bu noktada milletimizi bu kutlu yürüyüşe davet etmek üzere çalışmalarımızı yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

"SAADET BAYRAĞINDAKİ BEŞ YILDIZ..."

Saadet Partisi bayrağındaki beş tane yıldıza dikkat çeken İlyas Tongüç, “Neyi ifade ediyor bu beş yıldız? Milli Görüş’ün bugüne kadar kurduğu beş tane partinin her birini birer yıldız olarak astığımınız ifadesidir. Bu, halkımıza şunu haykırıyor. Senin alın terini, göz nurunu, bir takım dış çevrelere ve işbirlikçilere, sömürgen bir takım yapılara kaptırmamak için senin uğrunda verdiğim partiyi bil demektir. Eğer bir gün gelir de Milli Görüşçüler 105 tane partiyi senin alın terini, emeğini bir takım dış mihraklara ve sömürgecilere vermemek için feda etmek zorunda kalırsa, bu 105 partiyi bu uğurda verecek ve asla bu duruşundan vazgeçmeyecektir.” diye konuştu.

"PUSULASINI KAYBEDENLERDEN ADRES ÖĞRENMEYİZ"

Kongrede bir konuşma yapan Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran ise, şunları söyledi: “Bir takım insanlar Saadet Partili kardeşlerimize dışardan nasihatlerde bulunuyorlar. Rahmetli Erbakan hocamızın kemiklerine sahip çıktıklarını söylüyorlar. Bunu söyleyenlere dönüp bir baktığımızda 20 sene evvel sırtına hançeri saplayanlar olduğunu görüyorum. Zina konusunda ders vermeye kalkanların, lgbt konusunda ahkâm kesmeye kalkanların bu ülkede zinayı serbest bıraktıklarını görüyorum. Faize nas diyenlerin geçmişte ‘faiz dünya gerçeğidir’ dediğini hatırlıyorum. Bize ders vermeye kalkanlara şunu ifade etmek istiyorum. Pusulasını kaybetmişlerin bizlere adres tarif etmeye asla hakları yoktur. Pusulasını kaybedenlerden adres tarifi alacak değiliz.”

Aliağa Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen kongrede tek listeyle seçime giren Mahmut Koç güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Aliağa İlçe başkanlığına seçildi. Kongreye Saadet Partisi İzmir İl Sorumlusu Zekeriya Hazırbulan, çeşitli siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.