SAADET PARTİSİ’NDEN FİLİSTİN’E DESTEK İÇİN OTURMA EYLEMİ

SAADET PARTİSİ’NDEN FİLİSTİN’E DESTEK İÇİN OTURMA EYLEMİ

​​​​​​​Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı, işgal rejiminin Gazze'de sürdürdüğü soykırımı telin etmek amacıyla Konak Meydanı’nda "Gazze'de Siyonist katliam bitene kadar meydanlardayız!" sloganıyla oturma eylemi gerçekleştirdi...

Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı, işgal rejiminin Gazze'de sürdürdüğü soykırımı telin etmek amacıyla Konak Meydanı’nda oturma eylemi gerçekleştirdi.

"Gazze'de Siyonist katliam bitene kadar meydanlardayız!" sloganıyla başlatılan eyleme, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Erduran da katıldı.

Ellerinde Filistin bayrakları ve Filistin'e destek mesajları içeren dövizler taşıyan Saadet Partili grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını ve katliamlarını kınadı.

VATANDAŞLAR VE TURİSTLER DE DESTEK VERDİ

Filistin’e destek olmak için bir araya gelen grup üyeleri, "Zulmün olduğu yerde tarafsız kalınmaz", "İsrail güçten anlar", "Soykırıma sessiz kalma", "Bebek katili İsrail", "İsrail’i koruyan Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılsın" yazılı dövizlerle mesaj verdi. Zulmü gündemde tutmak ve sessiz kalmamak için düzenlendiği belirtilen eylemde, Filistin için ezgiler çalındı. Farklı eylemlerle İsrail vahşetine tepki göstermeye devam edileceğinin kaydedildiği oturma eylemine, vatandaşlar ve bazı yabancı turistler de ilgi göstererek destek verdi.

Kategorideki diğer haberler