Sağlık Bakanı Koca: Hep birlikte tedbir

Sağlık Bakanı Koca: Hep birlikte tedbir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü nedeniyle bugün 34 kişinin daha öldüğünü duyurdu. Toplam ölü sayısı 4.431'e yükseldi

 

 

Türkiye’deki corona virüsü salgınına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Koca, bugün 21 bin 043 test yapıldığını, 1.035 vaka daha tespit edildiğini duyurdu.

Türkiye’de corona virüsüne bağlı olarak 34 kişi daha hayatını kaybetti, ölü sayısı toplam 4.431’e yükseldi. Vaka sayısı ise bugün 1.235 kişi oldu. Bugün iyileşen hasta sayısı ise 1286 oldu.

Türkiye’de corona virüsünün ortaya çıkmasının ardından toplam 1 milyon 894 bin 650 test yapıldığının belirtildiği açıklamada, yoğun bakımda toplam 739 hasta olduğu ifade edildi.

Entübe olan hasta sayısı 331 olurken, bugün iyileşen 1286 kişi ile iyileşen hasta sayısı da 122 bin 793’e  yükseldi. Yogun bakım hasta sayısı toplamda 723 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Veriler, riski küçültmede istikrar sağladığımızı gösteriyor. 83 milyonun başarısı devam etmeli. DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK, tedbirlere eksiksiz uyuma bağlı. Özgürlüğün istediği özveriyi gösterelim. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, HEP BİRLİKTE TEDBİR." açıklamasında bulundu.

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri