SAĞLIK ÇALIŞANI BİR BUÇUK AY KONUK EDİLDİĞİ OTELDEN EVİNE ALKIŞLARLA UĞURLANDI

SAĞLIK ÇALIŞANI BİR BUÇUK AY KONUK EDİLDİĞİ OTELDEN EVİNE ALKIŞLARLA UĞURLANDI

İzmir’in Foça İlçesi’nde koronavirüs salgını dolayısıyla bir buçuk aydır evine gidemeyen sağlık çalışanı konuk edildiği otelden alkışlarla uğurlandı

Üniversite öğrencisi iki çocuk annesi Ebe Sultan Güngör salgının hız kestiği ni, artık eve dönmek istediğini söyledi.

Foça İsmetpaşa Mahallesinde bulunan  bir otelin genç işletmeci çifti Doğa ve Meltem Özer  salgın nedeniyle müşteri almadıkları tesislerini iki ay önce sağlık çalışanlarına açtı. Foça Devlet Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü birimlerinde görevli  personelden ihtiyacı olanlar ücretsiz olarak konuk edilmeye başlandı. Virüs alma ve evine taşıma endişesiyle bazıları dönem dönem bazıları sürekli olarak burada kaldı. Sürekli konaklayanlardan Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Ebe Sultan Güngör bir buçuk ay sonra genç işletmecilerin alkışlarıyla evine uğurlandı.

VİRÜSÜ YA FOÇAYA YA ÇOCUKLARIMA GÖTÜRECEKTİM

Ebe Sultan Güngör  kendilerini konuk değil otelin sahibi gibi hisstemeye başladıklarını söyledi.  Sultan Güngör; “ Karşıyaka’da oturuyorum.  Koronavirüs vakaları başlayıp, hastalık oranları çok yükselmeye başlayınca,  sıkıntı yaşamaya başladım.  Yollarda, araçlarda ister istemez temas oluyordu.  Hastalığı alıp taşıyarak ya Foça’ya,ya da çocuklarıma götürecektim. Hem Foçayı riske atacaktım, hem çocuklarımı. İki tane çocuğum var. Üniversite öğrencisi.  Bir çıkmazın içerisindeyken,  işletmecilerden böyle bir teklif geldi.  Yaklaşık bir buçuk aydır otelde kalıyordum.  Benimle beraber Foça Devlet Hastanesinden ve diğer sağlık kurumlarından gelip misafir olan,belli dönemlerde kalan arkadaşlar oldu. Bazıları hala devam ediyor. Şimdi koronavirüs sayılarının düşmesi , iyileşmelerin çoğalmasıyla artık evime gitmek istiyorum. Otel sahipleri  misafir ettikleri günden bu yana  bana burayı evim gibi hissettirdiler. Otelin giriş anahtarını bile teslim ettiler. Kendi evime girip çıkar gibi burada misafir olarak kaldım. Kendimi misafir den ziyade bizzat otel sahibi gibi hissettim. Teşekkür ediyorum “ dedi.

KALBİMİZ SAĞLIKÇILARLA

Otel işletmecilerinden Meltem Özer bir  hatıra armağan da takdim ettiği Güngör’ü ; “ Kalbimiz her zaman sağlıkçılarla. Sizlere müteşekkiriz. Sizi tanıdığımıza çok mutlu olduk.  Eviniz gibi. İstediğiniz zaman gelebilirsiniz. “ sözleriyle uğurladı.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri