Saraç'a İtalya'dan büyük onur

Saraç'a İtalya'dan büyük onur

İtalya Cumhuriyeti, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğine katkılarından dolayı Turizmci Murat Saraç'ı şövalyelik ünvanına layık gördü


Kuşadası’nda İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio ve eşi Michele Moubarak ev sahipliğindeki tören konsolosluk erkanın buluşmasına sahne oldu.  İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio, Murat Saraç gibi gönüllülerin çabalarıyla, İtalya’nın 2020 yılında Türkiye’deki en büyük yatırımcı ülke ve 5. Büyük ticaret ortağı olduğuna dikkat çekti. 
 
Turizm, ticaret, kültürel ilişkiler başta olmak üzere Murat Saraç'ın Türk-İtalyan dostluğunun gelişimine büyük katkı sağladığını ifade eden Konsolos Giorgio, özellikle Kuşadası ve İtalya’nın Taormina kentinin kardeş şehir olması için gösterdiği gayret için teşekkür etti. Giorgio, Dünyanın Murat Saraç gibi kararlılığı, karakteri, nezaketiyle dikkat çeken daha çok insana ihtiyaç duyduğunu söyledi.  Ardından İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Matarella tarafından imzalı madalya ve şövalyelik beratını takdim etti. 
 
Manevi değeri yüksek bu ödülü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Saraç ise Kuşadası’ndan yetişmiş, iyilikten, doğruluktan ayrılmadan çalışan "halktan" bir insanın ödüllendirilmesinin büyük bir anlam taşıdığını söyledi. Saraç, madalya ve ünvanın, bir sonuç değil başlangıç olduğunu belirterek "Turizm, ticaret ve kültür olmak üzere pek çok ortak projeyi yaşama geçirmek için devam edeceğiz" dedi. Saraç ayrıca madalya ve ünvanın ailesive evlatlarına bırakacağı en büyük miras olduğunu da belirtti. 
 
Törene Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, İzmir Romanya Konsolosu Mioara Ştefan, Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fas İzmir Fahri Konsolosu Fatih Çakmakoğlu, İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba,  Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım ile Saraç ailesinin dostları ve yakınları katıldı. 

Kategorideki diğer haberler