Şehit ateşi İzmir'e düştü!

Şehit ateşi İzmir'e düştü!

Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Muhammed Ferdi Güntekin'in Buca'daki baba evine ateş düştü


Silopi ilçesindeki Türkiye Petrolleri Anonim Şirketi (TPAO) çalışanlarının güvenliğini sağlamak amacıyla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör örgütü PKK'ya yönelik bölgede operasyon başlatıldı. Operasyon sırasında bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Şehit olan askerin acı haberi Buca Ufuk Mahallesi'ndeki baba evine ulaştı. Acı haberin ulaşmasıyla birlikte Buca Belediy Başkanı Erhan Kılıç ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da taziye evine gitti. Belediye Başkanı Kılıç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şırnak'tan gelen haberle yüreklerimiz dağlandı. Hainlerin saldırısıyla Bucalı kardeşimiz Muhammed Ferdi Güntekin'i şehit verdik, Ufuk Mahallesi'nde oturan babaevine ateş düştü. Ruhun şad, mekanın cennet olsun kardeşim... Hakkınız ödenmez" ifadelerini kullandı.

 

Kategorideki diğer haberler

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Namaz Vakitleri